Леся ГРЕБЕНЮК
Я франківчанка. Народилась у 1981 році. Закінчила Прикарпатський Національний університет, факультет романо-германської філології, за основним фахом – викладач англійської мови, перекладач. Пристрасть до фотографії, мабуть, народилась ще у дитинстві, коли асистувала дідусю під час родинних фотосесій, а потім годинами “допомагала” проявляти і друкувати плівкові знимки. З 2010 року займалась аматорською художньою фотографією, а восени 2014 року закінчила курси з основ фотографії “Фотохудожник” (викладачі Ярема Проців та Микола Калитчук). З 2015 року - член народного фотоклубу “Колумб” (Тисмениця). Люблю подорожі, спілкування з новими людьми, вивчати народності світу, їхню культуру, ментальність, візуальні особливості, тому мандрівки для мене – найбільша цінність у пізнанні нашого світу і себе, зрештою.

Про виставку
Куба Лібре – Вільна Куба! Земля Сонця, моря, вітру, острів вільних життєрадісних людей… Магнетизм Куби для мандрівників з усього світу, власне, і полягає в її дуалістичному сприйнятті: “Красуня” і “Чудовисько”; бідність побуту та культурний колорит; смуток злиднів та радість від кожного сонячного неспішного дня; шалений мікс генів з трьох континентів – конкістадорів-іспанців, народів Африки та місцевих острівних племен; еклектика стилів архітектури – колоніального, “радянського” та модерну; піонерські галстуки, червоні зірки та баночки CocaCola, американські автівки Ford; свободолюбний дух нації – та видима покірність комуністичній системі…
Легендарні пірати-корсари, запальна сальса, лазурне карибське море, знамениті ром та сигари, гарячі кубинські жінки, безкраї білосніжні піщані пляжі, освіжаюче мохіто, дідусь Фідель, в пам’яті вічноживий легендарний Че Гевара, ембарго, комунізм, піонери, ретро-автомобілі… Асоціативний ряд можна продовжувати і продовжувати… Для мене Куба – це неймовірні півтора дні у Гавані… де усе це – і багато чого іншого – просто назавжди оселилося у пам’яті, у серці, у мріях ще раз там побувати...