Івано-Франківський краєзнавчий музей презентує ювілейну виставку до 80-річчя від дня народження Ірини Свйонтек

На виставці відвідувачі зможуть ознайомитись з багатогранною діяльністю Ірини Свйонтек з міста Івано-Франківська, лікаря за фахом, яка вивчає народні вишивки Івано-Франківщини (Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Покуття).

В експозиції представлені авторські фотографії типажів покутян, опілян, гуцулів та бойків в народних строях, а також зразки автентичної вишивки етнічних регіонів Прикарпаття і Карпат.

Окремо висвітлена науково-дослідницька діяльність Ірини Свйонтек, в результаті якої видано 7 мистецьких альбомів: “Гуцульські вишивки Карпат” (6) та “Покутські вишивки Прикарпаття” (2005, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016), підготовлено до друку другий альбом про Покутські вишивки Прикарпаття.

Ірина Свйонтек – учасник багатьох міжнародних конференцій (Івано-Франківськ, Київ, Полтава, Косів, Коломия, Тернопіль) та автор статтей у журналі Народне мистецтво тощо.

Ірина Свйонтек, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, нагороджена Обласною премією ім. М. Підгірянки За великий вклад у відродження народної вишивки Прикарпаття та премією ім. В. Гнатюка.

Відкриття виставки 28 березня 2017 р. о 15:00 год.

Наша адреса:

Івано-Франківський краєзнавчий музей

вул. Галицька 4а.

тел. 75-23-44