ОКСАНА БОЙКО

Художниця

Батьки Оксани родом із славетної козацької Черкащини. Олександр Бойко – інженер кораблебудування, Ольга – педагог. Мрія бути художником у дівчинки зародилася ще в дитячому віці. Першою сходинкою стала міська художня школа. Її викладачі та книги-альбоми з творами Івана Айвазовського й картинами Тараса Шевченка сформували смак до краси і стали фундаментом для вдосконалення майстерності.

У 1997 році дівчина закінчила художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного університету. До захисту були представлена серія акварельних пейзажів «Живописна Україна». У 2002 році Оксану запрошують до Італії, де вона виставляє свої та твори художників об’єднання «Творчість» під керівництвом Василя Вакуленка. В Італії вона знайомиться з відомим канадійським скульптором українського походження Леонідом Молодожаніном (Лео Мол). Під керівництвом професора, д-ра Дмитра Степовика пише магістерську роботу на тему сакральних скульптур, мозаїк та вітражів Лео Мола. Успішно захищає її в Мюнхені в Українському Вільному Університеті.

Визначною подією стає створення проекту власної мистецької школи «Око». У 2008 році відбувся успішний захист докторської праці «Педагогічна концепція новітньої мистецької освіти. Архітектурно-парковий комплекс мистецької школи «Око», під керівництвом професора д-р hc Бланки Єржабкової. Завдяки чому Оксана здобула звання доктора філософії в сфері педагогіки мистецтва та психології.

Повернувшись на батьківщину, художниця почала методично втілювати мрію в життя. Вона творить багатьма живописними і графічними техніками, виконує монументальні розписи, вітражі, ілюструє серію книг «Кременчужанка. Жіночі долі» та «Лісова пісня» Лесі Українки переклад німецькою мовою. Паралельно вибудовує власну майстерню і проводить там заняття з дітьми та дорослими. Її майстерня – це перший крок до омріяного комплексу.

2013 рік відзначився вагомими подіями – випуском поштових листівок із картинами – видами Кременчука, доповіддю в Українському Вільному Університеті Мюнхена на тему: «Морально-естетичні цінності у творах учнів мистецької школи «Око». А напередодні Свята Миколая світ побачила книжечка «Історія про Святого Миколая», ілюстрована дитячими малюнками.

2014 рік – виставка-презентація книги «Кобзарик. Тече вода в синє море…», оздоблена графічними ілюстраціями учнів школи «Око» і двома живописними творами Оксани. Виставка відкрилася в Національному музеї України ім. Тараса Шевченка.

Художниця учасниця мистецьких пленерів, співавтор і виконавець різноманітних творчих проектів. Так сумісно з благодійним фондом м. Комсомольська Ferrexpo Poltava mining в світ вийшов ювілейний календар 2015 з картинами-видами міста. Кілька років за підтримки ГО «Рідне місто» відбуваються мистецькі акції для жителів міста Кременчука: виставка картин та художні інсталяції під відкритим небом, майстер-класи тощо.

Від листопада 2015 року викладає курс історії та психології мистецтва «Краса, яка лікує душу» в Українському Вільному Університеті в Мюнхені.

Художниця Оксана Бойко мала персональні виставки у Кременчуці, Полтаві, Києві, Комсомольську, Херсоні, Римі, Кастельфранко, Ладісполі, Флоренції, Мюнхені. Розмаїття тематики мисткині дивує: тут і пейзажі, і натюрморти, і портрети та історичні твори. Картини – це роздуми про сенс життя, про любов, відданість і віру, душевну красу та силу природи.

Лірична душа Оксани проявляє себе і в поезії. Вона друкує публіцистичні статті, проводить майстер класи, конкурси, творчі зустрічі, читає лекції з педагогіки та історії мистецтва, організовує виставки дитячих робіт. І за що не взялася б, все робить з любов’ю.

Та найкращими творами свого життя Оксана вважає своїх дітей: Настуню та Іванчика. Виставка акварельного живопису «Дорогами Європи»

Представлені пленерні акварелі, виконані під час подорожей Україною та європейськими містами, від Карпат до Мюнхену, Праги. Також зображені Лондон, Венеція,Рим, пейзажі Північної Італії та теплого Провансу. Доповнюють експозицію пахучі квіткові букети та тематичні натюрморти. Картини виконані в техніці аля-пріма . Це лише частина серії акварелей «Дорогами Європи» , що створюється від 202 року і налічує 70 авторських творів, велика частина яких зберігається у приватних колекціях по всьому світу.

Також маю мрію написати кілька етюдів з краєвидами гостинного Івано-Франківська і вже долучити ці твори в діючу виставку.

Вважаю акварель своєю улюбленою технікою і думаю, що поєднуючись з водою, акварельна фарба веде себе непередбачувано і прекрасно, як королева.