В експозиції представлено живопис, малюнки та ескізи театральних костюмів. На невеличкій виставці Ірини Вишеславської в Яремче представлени її роботи різних років. Є досить давні, є сучасні. Але за тематикою майже всі вони присв’ячені Україні. Україна залишається для мисткині країною легенд та поезії.

Ірина Вишеславська – художник живописець, графік, сценограф, літератор. Народилася у Києві. Батько — відомий поет Леонід Вишеславський, мати — Агнеса Балтага — філолог та поетка.

Навчалася у Республіканській Художній школі імені Тараса Шевченко, місто Київ. Потім поступила до Інституту живопису, скульптури та архітектури імені І. Репіна при Академії Мистецтв у Ленінграді (Санкт-Петербурзі). Викладачі Сегал та Лавренко. На останні два роки перевелась до Київського Художнього інституту. Викладач В. І. Забашта. Член Національної спілки художників України. З 1989 року поділяє свій час між Францією та Україною. Багато подорожує. Останнім часом разом зі своїм чоловіком Жан-П’єром Дюраном часто буває у Карпатах.

Ще в житті художниці був період, коли вона багато працювала в театрах Києва. Більш за все у театрі Опери та балету. Відлунням цього періоду є її великі цикли, присв’ячені балету та серія портретів театральних діячів. На виставці є картина з балетного циклу та серія ескізів театральних строїв до спектаклю “За дев’ятим порогом” Олексія Коломійця у Академічному театрі імені Івана Франка у Києві, які датовані 1971 роком. П’єса присвячена українській визвольній боротьбі у ХVI та на початку ХVII століття. Ескізи декорацій робив народний художник СРСР Федір Нірод. Але влада тих часів визнала п’єсу націоналістичною. Тому відбулося тільки дві вистави: генеральна репетиція та прем’єра. Після цього виставу заборонили.