Стрічка розповідає історію життя уродженця Прикарпаття Симеона Лукача (1893-1964), підпільного єпископа УГКЦ, якого Папа Іван Павло ІІ в 2001 році проголосив блаженним. Мощі священномученика Симеона зберігаються в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового Івано-Франківська і почитаються тисячами вірних. Але його історія лишається невідомою широкому загалу.

Знімальна група спробувала відтворити нелегкий шлях одного з останніх українських мучеників за віру у 20 столітті. Це виявилося не простим завданням, оскільки минуло понад півстоліття від часу його смерті і сьогодні про Симеона Лукача свідчать нечисленні архівні документи та одиниці тих, хто пам’ятає його особисто. Історія життя Симеона Лукача розгорталася на фоні драматичних історичних подій – двох світових воєн, окупації Галичини нацистським та радянським режимами, репресій та переслідувань Церкви. У 2018 році минає 125 років від дня народження Симеона Лукача, і ця стрічка є спробою глибше придивитися до блаженного, що жив з нами по сусідству.

Зйомки відбувалися у селі Старуня – рідному селі Симеона Лукача, місті Надвірна та Івано-Франківську.

На презентацію запрошені представники духовенства, громадські діячі, діячі культури. Підтвердили свою присутність Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та Владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський. Фільм представлять продюсер та автор.

Інформація про фільм

Назва: «Симеон Лукач»

Хронометраж: 40 хв

Рік: 2018

Режисер: Валентин Дігтяренко

Оператори: Євген Єщенко

Продюсер: Павло Казанцев

Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production»