Виставка художніх творів народного декоративно-прикладного мистецтва Людмили Косович та Христини Дувірак.

 

Косович Людмила Миколаївна у 1972 закінчила Львівський державний інститут прикладного мистецтва. Виконувала художні розписи стін багатьох будівель м. Івано-Франківська і області. Брала участь у багатьох обласних та республіканських виставках. Роботи знаходяться в закордонних приватних колекціях США, Канади, Ізраїлю та Білорусії.

 

На виставці представлені оригінальні ляльки-мотанки, що у давнину виконували функцію сакральних оберегів. Мистецькі твори Людмили Косович можна зараховувати до таких, що виконують обрядову та навчальну функції. Проте вузлові мотані ляльки мисткиня робить виключно для ігрових цілей.

 

Акварельний живопис художниці надзвичайно легкий з відчуття ефекту прозорості. Особливість - витончені колірні переходи. Характерною манерою мисткині є багатство тону, побудова довершених форм та шалений простір кольору. Ця техніка вимагає великої майстерності від. Л. Косович, бо прозорість фарб не дощволяє зробити перепису зображення.

 

Дувірак Христина Василівна у 1980 році успішно закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Сьогодні працює на освітянській ниві та займається творчою діяльністю. На високий мистецький рівень мисткині вказують витинанки запропоновані на огляд відвідувачів.

 

Витинання Х. Дувірак характерне унікальною технікою. Автор робіт використовує два стилістично-протилежних підходи - традиційний і новаторський. Новаційні риси мисткині проявляються в укладенні композиції, стилістичному наближенні до гравюри, мистецтва силуету та ін.

 

Техніка Х. Дувірак виступає виразником ідеї та змісту. Підтвердженням цього є поява новах сюжетних сцен з фольклорними мотивами, образно-асоціативними компощиціями та сакральними зображеннями. Трапляються як однотонні так і різнокольорові сюжетні композиції. Орнаментам, які пропонує глядачеві мисткиня, притаманне збереження подвійної симетрії.