ПРЕМ'ЄРА!

сценічна версія н. а. України Ростислава Держипільського

Режисер виставиРостислав Держипільськийзнову здивує глядачів неочікуванимконцептуальним рішеннямсвоєї нової постановки.

Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час,у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.

Колаж з реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення відОльги Семьошкіноїта «жива» музика доповнять сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

За основу сценарію взято ідею фільмуМіка Девіса"Модільяні" (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його за власним баченням.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то нахудожній зал академії мистецтв, то наапартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то набогемне кафе «Ротонда»- місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві. Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його дружина, її батьки і лікарка, та й вони в його фантазії мають інші імена й обличчя…

"Ця вистава про те, як митець зіштовхується із суспільством, чи може він співіснувати з ним, чи може поєднувати творче життя із сімейним затишком. Ця вистава про абсолютного генія і його хрест"- так сформулював ідею постановки режисерРостислав Держипільський.

"Ця вистава про мистецтво як хворобу. Це коли митець прокидається, він не може не працювати. Це свого роду залежність. Це хвороба в усіх її проявах. Разом із тим мистецтво має здатність лікувати. Сьогодні відомі приклади зцілення мистецтвом – арт-терапія, наприклад",– зазначила художник-постановник виставиОлеся Головач.

Народний артист УкраїниСергій Романюк, який у виставі зіграє роль Ренуара, сказав:"Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро (реж. Ростислав Держипільський). Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі".

Режисура, сценічне рішення, музичне оформлення - н.а. України Ростислав Держипільський

Пластика - Ольга Семьошкіна

Художник-постановник - Олеся Головач

Диригент - Богдан Ткачук

Дійові особи і виконавці:

Амедео Модільяні - з.а. України Олексій Гнатковський

Жан Ебютерн (його дружина) - з.а. України Ольга Комановська

П'єр-Огюст Ренуар - н.а. України Сергій Романюк

Батько Жан - н.а. України Олександр Шиманський

Мати Жан - н.а. України Жанна Добряк-Готв'янська

Пабло Пікассо - Орест Пастух

Ольга Хохлова (дружина Пікассо) - з.а. України Надія Левченко

Зборовськи - Ігор Захарчук

Моріс Утрілло - Іван Бліндар

Хаім Сутін - Олексій Лейбюк

Жан Кокто - Сергій Лазановський

Макс Жакоб - Андрій Мельник

Лікарка, Гертруда де Штерн - Вікторія Юрців

Дієго Рів'єра - Юрій Вихованець

Дівчинка - Мар'яна Тимчишин

Мати дівчинки - Іванна Сірко

Батько Модільяні - Андрій Батир

Мати Модільяні - Ірина Буняк

Судовий виконавець - Віктор Абрам'юк

Поліціант - Микола Сливчук

Реєстраторка - Іванна Терлецька

Дівчина - Лілія Юськевич

Арт-критик - заслужений журналіст України Олег Вергеліс

Квитки у касі театру та за посиланням https://widget.kontramarka.ua/uk/widget207site11204/widget/show/4454