У виставі "Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує" історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм. 

Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика та живопис у реальному часі доповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського. За сценарну основу взято ідею фільму Міка Девіса “Модільяні” (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його з власних позицій. Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика та живопис у реальному часі доповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського. За сценарну основу взято ідею фільму Міка Девіса “Модільяні” (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його з власних позицій.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то на художній зал академії мистецтв, то на апартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то на богемне кафе «Ротонда» – місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві. Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його дружина, її батьки і лікарка, та й вони в його фантазії мають інші імена й обличчя.

Для театрального Івано-Франківська вистава має й важливе історичне значення: після 18-річної паузи до театру повернувся народний артист України Сергій Романюк. За цей час він зіграв більше 100 ролей у кіно, і тепер у глядача з’явилася можливість побачити улюбленого актора на новій сцені Франківського драмтеатру. У виставі він грає роль Ренуара. 

Сергій Романюк поділися власними враженнями від поставки та змін в театрі: “Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро. Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі”.

 

В рамках театральної програми Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.

Квитки можна придбати у касі театру або за посиланням