Інтерактивна вистава Ростислава Держипільського

В рамках PORTO FRANKO 2018

У виставі"Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує"історія останніх трьох років життя і кохання видатного художникаАмедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час,у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.

Колаж із реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної, «жива» музика,арт-перформанси, живопис у реальному часі, а також цікаві факти з життя видатного художника від заслужного журналіста України Олега Вергелісадоповнюють сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

За сценарну основу взято ідею фільмуМіка Девіса“Модільяні” (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його з власних позицій.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то нахудожній зал академії мистецтв, то наапартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то набогемне кафе «Ротонда»– місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві.Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його лікарка, батьки дружини і сама Жан – жінка, яка самовіддано кохає і відчайдушно бореться з його душевною хворобою, що безжалісно відбирає в неї сенс її життя – її любов – її чоловіка…

Для театрального Івано-Франківська вистава має й важливе історичне значення: після 18-річної паузи до театру повернувсянародний артист України Сергій Романюк. За цей час він зіграв більше 100 ролей у кіно, і тепер у глядача з’явилася можливість побачити улюбленого актора на новій сцені Франківського драмтеатру. У виставі він грає роль Ренуара.

Сергій Романюк поділися власними враженнями від поставки та змін в театрі:“Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро. Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі”.

Режисура, сценічне рішення, музичне оформлення– н.а. України Ростислав Держипільський

Пластика– Ольга Семьошкіна

Художник-постановник– Олеся Головач

Диригент– Богдан Ткачук

Дійові особи і виконавці:

Амедео Модільяні – з.а. України Олексій Гнатковський

Жан Ебютерн (його дружина) – з.а. України Ольга Комановська

П’єр-Огюст Ренуар – н.а. України Сергій Романюк

Батько Жан – н.а. України Олександр Шиманський

Мати Жан – н.а. України Жанна Добряк-Готв’янська

Пабло Пікассо – Орест Пастух

Ольга Хохлова (дружина Пікассо) – з.а. України Надія Левченко

Зборовськи – Ігор Захарчук

Моріс Утрілло – Іван Бліндар

Хаім Сутін – Олексій Лейбюк

Жан Кокто – Сергій Лазановський

Макс Жакоб – Андрій Мельник

Лікарка, Гертруда де Штерн – Вікторія Юрців

Дівчинка – Мар’яна Тимчишин

Дієго Рів’єра – Юрій Вихованець

Мати дівчинки – Іванна Сірко

Батько Модільяні – Андрій Батир

Мати Модільяні – Ірина Буняк

Судовий виконавець – Віктор Абрам’юк

Поліціант – Микола Сливчук

Реєстраторка – Іванна Терлецька

Дівчина – Лілія Юськевич

Арт-критик – заслужений журналіст України Олег Вергеліс

В рамках театральної програми Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.

Квитки у касі театру або за посиланням - https://widget.kontramarka.ua/uk/widget207site11204/widget/event/17326