Драма за п'єсою Антона Чехова

OKT STUDIO

реж. Оскарас Коршуновас

В рамках PORTO FRANKO 2018

“Драматургія Чехова – це своєрідна діагностика хвороб нашого часу, подагри нашої душі, у якій автор не шкодує використовувати надмір інтонацій як скальпель. Для актора, який вирішив зіграти в п’єсах Чехова, увесь процес схожий на лікарську клятву Гіппократа, адже кожен момент в чеховській драмі – це відкриття метастаз власної долі. На жаль, часто пристрасті, любові, ревнощі та ненависть тут затьмарені: вони розчинилися в тумані інтелектуальних алюзій, безкінечних розважань за чаєм. Здається, життя оминає присутніх тут і тепер. Проте це лише цензурований погляд на п’єси майстра. Насправді внутрішній ритм його сюжетів щораз відкриває для персонажів і глядачів силу їхньої любові та їхнього екзистенційного страху”, – так пояснюєтеатральний режисер Оскарас Коршуновасвласний погляд на концепт п’єси “Чайка” Антона Чехова. Режисер і його актори намагаються дістатись до внутрішніх смислів п’єси, що часто приховані за витонченими костюмами, розкішною сценографією або патетикою інтонацій.

“Чайка” народилася в лабораторії Театру Оскараса Коршуноваса (OKTstudio). “На дні” Горького та “Остання плівка Креппа” Беккета вже були поставлені, “Гамлет” і “Міранда” за Шекспіром уже ожили у цьому відкритому, інтимному, безпритульному, справжньому просторі. Власне тоді режисер побачив особливий зв’язок між “Чайкою”, над якою лише розпочали роботу”, та “Гамлетом” і “На дні”, які вже стали репертуарними виставами.

“Це чудовий експериментальний виклик. З самого початку наша вистава була приречена на пошуки. З “Чайкою” ми продовжуємо вивчати теми, які присутні в “Гамлеті” та “На дні”. Це експеримент сучасного театру, сучасного актора та сучасного глядача. “Чайка” – це третя частина нашого триптиху. Всі вони об’єднані особливим акцентом – на акторів. У “Чайці” ми водночас шукаємо можливість максимального залучення аудиторії в усі сюжетні лінії. Така інтерактивність невипадкова – ще п’ятнадцять років тому наш театр сформулював одне з головних своїх кредо: ставити класику по-сучасному, аби кожна вистава промовляла до сучасника, а не театрального історика чи критика”, – говорить Коршуновас.

Фраза Треплєва “Нам потрібні нові форми” і відповідь Аркадіни “Це щось декадентське” більш ніж суголосні театру Коршуноваса. Його перші вистави фактично стали маніфестом про необхідність сучасних форм у театрі. Проте і професійна критика, і публіка досить категорично були налаштовані щодо декадентських поглядів режисера.

Вистава “Чайка” отримала дві відзнакиGoldenCrossAwards(“Золотий хрест” – головна литовська театральна премія) у номінаціях “Найкращий актор” (Мартинас Недзінскас – за роль Треплєва) та “Найкраща акторка” (Неле Савиченко – за роль Ірини Аркадіної). Також вистава Коршуноваса виграла головний приз на 36thLithuanianTheatreSpringFestival.

А міжнародний дебют на фестиваліKontaktв Торуні, Польща, відзначився одразу п’ятьма нагородами: третя премія конкурсу,PressAward, перемоги в номінаціях “Найкращий режисер” (Оскарас Коршуновас), “Найкращий молодий актор” (Мартинас Недзінскас – за роль Треплєва), “Найкраща акторка” (Раса Самоуліте– за роль Маші).

Режисер –Оскарас Коршуновас

Костюми– Довілє Гудачаускайте

Композитор– Гінтарас Содейка

Відео-художник –Аурелія Макните

Художник по світлу, світло-дизайн, інсталяції –Євгеніюш Сабаляускас

Технічний директор– Міндаугас Репсис

Звукорежисер –Ігнас Юзокас

Грим–Aльдона Маяковайте

Менеджер сцени –Мальвіна Матіцкієне

Асистенти режисера –Агнія Леонова, Каміле Гудмонайте

Субтитри –Аурімас Мінсевічіус

Менеджер гастрольної діяльності –Аудра Зукайтите

Актори:

Ірина Аркадіна – Неле Савіченко

Треплєв – Мартинас Недзінскас

Сорін – Даріус Мескаускас

Ніна Зарічна – Гельміне Глемзайте, Агнєшка Равдо

Шамраєв – Витаустас Анузіс, Кірілас Глусаєвас

Поліна – Аіріда Гінтаутайте

Маша – Раса Самуоліте

Тригорін – Даріус Гумаускас

Дорн – Дайніус Гавеноніс

Медведенко – Кірілас Гульсаєвас, Гєдріус Савічкас

В рамках театральної програми Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018.

Квитки у касі театру або за посиланням - https://widget.kontramarka.ua/uk/widget207site11204/widget/show/4605