Степан Андрусів народився 4 січня 1958 р. У 1979 р. закінчив відділення художньої кераміки Косівського технікуму народних художніх промислів імені В.І. Касіяна.

 

Хто ми, куди йдемо і що залишаємо у цьому світі? Ці питання набувають особливої ваги в урбанізованому середовищі початку ХХІ століття. Воно формує людську масу небувалої концентрації, виявляючи, водночас, наростаючу тенденцію до нівелювання особистості. Ефект нашого психологічного перевантаження існує паралельно з впевненим прямуванням бездушних машин до рівня штучного інтелекту. А колесо історії крутиться, залишаючи по собі лише загадкові знаки, силуети, тіні минулого…

 

Глобальні проблеми сьогодення хвилюють львівського митця Степана Андрусіва, знаходять несподівані та оригінальні форми втілення в його творчості. Для реалізації креативних помислів надзвичайно благодатним матеріалом стає кераміка. У віртуозному володінні технологічними засобами автор знаходить можливості органічного поєднання пластичного рельєфу, вишуканих кольорових і тональних зіставлень, виразних графічно-силуетних ліній. Його площинні композиції небагатослівні, доцільно стримані та лаконічні, а свідома наявність певних «пустот» творить широке поле для власних асоціацій глядача. Образне вирішення керамічних пластів охоплює широкий діапазон: від авторської інтерпретації біблійних сюжетів (цикли «Силуети», «Тайна вечеря») до космологічних мотивів (цикл «КолоКола»). В багатьох випадках твори художника наближаються до чистої абстракції, на тлі якої легко окреслені людські силуети чи розсипи дрібних літер несуть безконечні потоки закодованої інформації.