Свої неперевершені авторські твори для жителів та гостей Прикарпаття презентує мисткиня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат премії ім. Я. Лукавецького Марія Михайлівна Чулак.

 

З маленького гуцульського села Прокурава Марія Чулак вирушила в далекі світи, але пов’язавши свою долю з палітрою сонячних орнаментів, ніколи не зраджувала покликанню. Мандрівниця і мрійниця, творить свій мудрий, глибокий і вічний світ мистецтва. Як тільки появиться в неї вільна година, - негайно сідає за маленький ткацький верстатик. І з`являються вишукані вироби з бісеру, що є символами доброї гуцульської магії.

 

Сплили роки, як неспинні гірські потоки, і вже внучці Софійці відома і титулована Марія Михайлівна Чулак прищеплює любов до бісероплетіння. І Софійка Бабинюк створює свої перші маленькі шедеври.

 

Працюючи в Івано-Фарнківському державному Центрі естетичного виховання, Марія Чулак відкриває перед ученицями світ неповторної краси народного мистецтва. Відповідальний педагог, духовний наставник, вона виховує молодь засобами народної творчості, захоплюючи власним прикладом, неповторними ідеями, унаочнюючи процес від перших простих стібків (чи операцій ) до мерехтливої поліхромії досконалої форми готової прикраси.