Для того, щоб ефективно справлятися із глобальними та локальними викликами, у нас немає іншого вибору, окрім як зробити навчання протягом життя звичкою, а також практикувати різні форми навчання (індивідуальні, групові та у спільнотах) в якості щоденної “рутини”. При цьому основний пріоритет має лежати не на прокачці навичок, але радше на рефлексії цінностей та розвитку демократичного громадянства. Неформальна освіта в стані ефективно вирішувати всі ці завдання, але для цього вона має забезпечити сталість та самофінансування, що часто означає переорієнтацію в бік креативних індустрій.

 

Форум НеФорма як каталізатор розвитку якості неформальної освіти та як платформа для нетворкінгу експертів в неформальній та експериментальній освіті відбудеться вже вдруге. Ключовою темою першого форуму були міста та спільноти, що навчаються. Ми говорили про актуальність розвитку просторів для навчання і формування професійних спільнот, і в той же час важливість індивідуальних освітніх траєкторій і гнучких форматів для актуальних "прогалин" в освіті.

 

В цьому році ми продовжимо тему дуальності процесів в неформальній освіті. Будемо говорити про "неформу" - потребу та здатність неформальної освіти привносити нові сенси, створювати нові продукти, які ще не мають чіткої форми. І про "форму" - креативну індустрію, як можливість, зберігаючи гнучкість і якість, забезпечити сталий розвиток неформальної освіти.

 

Форум може бути цікавим для всіх фахівців, експертів та практиків зі сфери неформальної і експериментальної освіти, яким важливо працювати зі смислами, створюючи і масштабуючи свої освітні продукти.

 

Та які також шукають можливості для:

▷ експертного діалогу в сфері неформальної освіти в професійному колі;

▷ занурення в тренди і хороші практики, а також пошуку шляхів для їх інтеграції в своїй діяльності;

▷ пошуку міжсекторальних синергій і нових партнерських освітніх продуктів;

▷ формування стратегій для сталого розвитку неформальної освіти.

 

Ми очікуємо до 50 учасників_ниць та учасниць форуму з України, Білорусі, Молдови та Росії. Дедлайн для подачі заявок - 25 жовтня.