Микола Нікашин народився в м. Івано-Франківськ 23 листопада 1958 р. У 1975 р. – закінчив місцеву Дитячу Художню Школу, де вчився у Чазової Галини Василівни.

  З 1996-го – вільний художник.

  У 2008 р. – відвідував заняття по живопису, рисунку та історії мистецтв у «Школі Мистецтв Вихідного Дня», організованій ГО «Мистецька формація «Форумс», що діяла при Музеї мистецтв Прикарпаття, тоді ще – художньому музеї.

  Три роки поспіль (2007, 2008, 2009 рр.) – був учасником місцевого фестивалю «Прикарпатський вернісаж» .

  У 2005 р. – участь у виставці «Масляна», м. Київ.

  2010 р. – участь у виставках до Дня міста та Дня Незалежності України у виставковому залі ІФ НСХУ.

  У 2012 р. – персональна виставка у обласному художньому музеї (нині Музей мистецтв Прикарпаття) .

  2013 р. – персональна виставка у Фортечній галереї «Бастіон» та чергова персональна виставка у Музеї мистецтв Прикарпаття.

      У розмові з Миколою Нікашиним про його творчість, а зокрема обрану ним тематику, образну мову творів та манеру письма, я занурилась у глибокий світ особистих переживань, трактувань прочитаного та досліджень у сфері зацікавлень автора, таких як : ізотерика, астрологія, психологія тощо. Художник немов «зашифровує» у кожному новому шарі фарби окрему складову філософського наповнення твору, такого важливого для процесу творення. Сам автор не заперечує, що його живописна манера є декоративною, графічною, з безліччю дрібних елементів, проте до «пуантелістів» митець себе не відносить. Ламані форми мініатюрних геометричних об’єктів у роботах художника несуть ґрунтовне смислове наповнення та не є випадковими. Це результат «пошуку» митця, дослідження свого внутрішнього «я» та втілення притаманної йому образної живописної мови. Автор зізнається, що подекуди на створенням однієї роботи працює до 3-х місяців.

      Розглядаючи роботи п. Миколи, помітне його захоплення творчістю Івана Марчука, на виставці котрого у стінах ММП він побував у 2008 р. та був глибоко вражений оригінальною живописною технікою майстра. Проте на запитання: «кого із відомих художників ви вважаєте своїм «гуру» у мистецтві?» пан Микола з усмішкою відповів, що це, звісно ж, Клімт.

      Відомо, що Микола Нікашин, крім абстрактної, працює також і в реалістичній манері, створюючи невеликі живописні твори пейзажного і побутового жанрів.

      На одній із персональних виставок у ММП Владислав Симчич, співробітник музею, написав у анотації до виставки, що Микола Нікашин «є тим рідкісним явищем у мистецтві, коли художнику вдається жити і працювати зі своєї творчості». І, я б додала, що тут присутній ще й момент розподілу таких понять, як «хобі» та «робота», які в даному випадку так чи інакше стосуються мистецтва.

      «Стати всесвітньо відомим художником» - сміливо озвучує свою найосновнішу ціль художник і розповідає, що виникнення такого бажання тісно пов’язане із перебуванням у творчому середовищі Школи Мистецтв Вихідного Дня, що діяла при Музеї мистецтв Прикарпаття, як мистецький освітній проект ГО «Форумс», де він вчився у таких митців, як: Михайло Дейнега, Микола Джичка та Ігор Васюта. Рік навчання у Школі вплинув на всю подальшу творчу діяльність митця, адже всі його авторські малярські експерименти відбувались саме під час та після навчання.

      Микола Нікашин є «однією із живих артерій нашого міста», адже його майже щоденно можна зустріти на «стометрівці» (центральній вулиці Івано-Франківська), де він разом з іншими художниками продає свої роботи.

     Сьогодні у стінах Музею мистецтв Прикарпаття художник втретє відкриває свою персональну виставку.

     На виставці «Зодіакальна містерія» автор презентує близько 18-ти своїх робіт, виконаних у техніці олійного живопису. Серед робіт присутнє полотно «Вони серед нас», 2013 р.в., яке автор подарував музею після однієї з персональних виставок. Щодо решти робіт, то їх художник намалював у проміжку 2-3-х останніх років, попрацювавши над вдосконаленням власної авторської техніки, а подекуди надавши їй нового звучання.