Виставка відреставрованих творів "Повернуті з небуття"
Виставка відреставрованих творів "Повернуті з небуття"
Останнім часом все гучніше лунають дискусії щодо ролі музеїв в сучасному світі, методів роботи та завдань, покладених на його співробітників. Одним із пріоритетних для себе завдань Музей мистецтв Прикарпаття вважає реставрацію творів мистецтва. Свого часу музей став притулком «волаючих по допомогу» ікон, що потрапили із складів «культового майна», отримав у спадок значну кількість понівеченої часом, а здебільшого людською недбалістю та незрозумілою жорстокою ненавистю культової скульптури. Реставрація – процес складний, що потребує високої фахової підготовки, тривалий та дороговартісний. В історії розвитку українського суспільства меценацтво завжди займало вагоме місце. Цю благородну справу продовжують здійснювати наші сучасники, що шанують надбання минулого та виявляють бажання фінансового сприяння у порятунку культурного надбання держави.
Впродовж свого існування ММП здійснив за підтримки очільників місцевої влади, начальника управління культури національностей та релігій ОДА – В.Федорака, громади міста, духовенства, журналістів, бізнесу низку проектів, зокрема, «Врятуймо картину», «Повернуті з небуття», мета яких – збір коштів для проведення реставраційно-консерваційних заходів музейних предметів із фондової збірки. Визнаючи неоціненну фінансову та фахову підтримку небайдужих до збереження культурної спадщини, ММП висловлює слова щирої вдячності меценатам та реставраторам. Акція «Повернуті з небуття», iніційована В.Федораком ще у 2006 році, має своє продовження і сьогодні. На виставці представлено більше тридцяти музейних предметів, серед яких чотири відреставровані у 2018 році фахівцями ММП – завідувачем сектору реставрації З.Кроком та художником-реставратором В.Жолобак коштом працівників ОДА та підприємців.
Хочеться зазначити, що в Музеї мистецтв Прикарпаття активно ведеться робота з реставрації і за державний кошт. Особливо плідною (з 1983 року) є наша співпраця з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру, яку очолює Т.Откович. Тільки за останні два роки на безоплатній основі фахівцями філії було відреставровано 30 музейних предметів, обстежено експозицію та фондосховище музею. Також маємо гарні контакти із Національним науково-дослідним реставраційним центром (м. Київ) – керівник С.Стрєльнікова. За час нашої співпраці у лабалаторіях центру отримали нове життя одинадцять музейних предметів.
Незважаючи на активну роботу по збереженню культурної спадщини, у фондах музею зберігається ще чимало творів, що «чекають» на свого благодійника.З досвіду багаторічної роботи з’являється глибоке переконання, що тільки через тісну співпрацю між науковими працівниками музею, реставраційними майстернями, місцевими органами влади, окремими меценатами можна знайти ефективний шлях до порятунку музейних пам’яток. Лише тоді, коли ми всі разом об’єднаємо зусилля й донесемо до свідомості високих можновладців та громадськості усвідомлення того, що збереження та безпека культурних надбань є невід’ємною частиною безпеки самої держави, нам вдасться донести до нащадків безцінні скарби нашої культури. Адже без минулого немає майбутнього.
Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Це допоможе багатьом прийняти правильне рішення. Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять.
Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.