Колочавський музей - скасен «Старе село» щороку потопає в фіолетових квітах. Кожної весни тут спостерігається унікальне природне явище - масово зацвітає рідкісна рослина – Шафран Гейфелів. Зазвичай перші квіти з’являються з 20 березня і масово цвітуть десь до 25 квітня.

Шафран (Крокус) Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) — зникаюча декоративна ранньовесняна рослина. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Жовтогарячі пиляки і приймочки надзвичайно прикрашають квітку, яка розкривається тільки на сонці. Стебло дуже вкорочене, тому здається, що листки і квітки виходять безпосередньо з бульбоцибулини. Комах рослина приваблює не тільки солодким нектаром і яскравим забарвленням, а й ніжним ароматом. Квітки легко самозапилюються, це гарантує утворення плодів і під час несприятливих для появи комах погодних умов навесні. Росте в лісах, на степових схилах і гірських луках Карпат. Бульбоцибулина Шафрану щорічно відновлюється – вона виростає на верхівці старої.

Шафран Гейфеля називають квіткою Місяця. Річ у тім, що період вегетації рослини залежить від фаз нічного небесного світила. Чим більше місячних днів, тим швидше розвивається рослина.
Наукова назва «Крокус» пов'язана з древньою грецькою міфологією. Греки вважали рослину символом щастя, квіткою Аврори - міфічної богині ранкової зорі. Крім того, Крокус – своєрідний індикатор родючості ґрунту.
Особливо тяжко доводиться Шафрану неподалік від міст. Старанні збирачі не просто зривають квіти, а виривають рослини разом з бульбоцибулиною, щоб довше не в'янули.
Шафран Гейфелів перебуває на межі зникнення. Його занесено до Червоної книги України. У Колочаві квітка знаходиться під пильним наглядом і бережно охороняється.

06:00 виїзд з Івано-Франківська від Медичного університету (центральний вхід, вул. Галицька, 2). Переїзд до першого об’єкту озера Синевір займає близько 5 год з санітарною зупинкою, зупинкою на Торунському та Синевірському перевалах. В програмі туру екскурсія (до 1 год) на озері Синевір і в «Старому селі», відпочинок на озері та реабілітаційному центрі бурого ведмедя. Опісля екскурсій надається вільний час. Переїзди між об’єктами до 1 год. Повернення до Івано-Франківська близько 22:30. Загальний кілометраж туру 360 км.

Додатково оплачуються вхідні квитки:
- озеро Синевір: дорослі – 25 грн., школярі та студенти – 10 грн;
- реабілітаційний центр бурого ведмедя: дорослі – 25 грн., студенти та школярі – 10 грн;
- музейний комплекс «Старе село»: дорослі – 50 грн., студенти, пенсіонери та інші пільгові групи – 40 грн, діти – 25 грн; + екскурсія: 125 грн (до 5 осіб), 150 грн (до 10 осіб), 200 грн (до 20 осіб), 250 грн (до 25 осіб), 300 грн (до 30 осіб), 350 грн (до 35 осіб).

У вартість екскурсії включено:
проїзд по маршруту
послуги гіда
страхівка

Додатково оплачуються:
вхідні квитки
харчування
особисті витрати