Посадовці області опановують новий метод аналізу регуляторного впливу держави на малий бізнес

Сьогодні, 28 листопада, представники малого та середнього бізнесу вчилися користуватися новою методикою, під назвою М-тест. Він дозволяє провести оцінку витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання.

Державна регуляторна служба України та Програма USAID ЛЕВ проводять по Україні навчальні семінари для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування з метою поширення знань та навичок щодо використання нової європейської методики АРВ, частиною якої є М-тест. Відкрила  навчання Ксенія Ляпіна, голова ДРС (Державної регуляторної служби) України.

За її словами, в умовах активного оновлення державного апарату, новим фахівцям також необхідно рухатися в ногу з часом.

«Щоб продовжувати регуляторну реформу, формувати нову форму мислення, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні володіти прогресивними європейськими інструментами державного управління», — зазначає вона.

Суть М-тесту полягає в тому, що він допоможе підприємцю розрахувати витрати, які понесе суб'єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання.

Одним з пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС визначено імплементацію політики щодо малих та середніх підприємств у національне законодавство України, яка передбачає впровадження М-тесту.

У ЄС обраховуються показники адміністративних витрат малого та середнього бізнесу на виконання регуляторного законодавства. З метою забезпечення ефективності державної політики у сфері МСП в рамках відповідних державних програм ЄС складаються планові показники скорочення таких витрат на конкретне кількісне значення (у відсотках).

В Україні були практично відсутні подібні механізми оцінки. Проте з березня 2016 року набула чинності Постанова КМУ від 16.12.2015 р., яка передбачає необхідність обраховувати витрати малого бізнесу та виконання державного регулювання.

За словами лекторів семінару, нова методологія працює лише півроку, проте вже намітилися позитивні зрушення.

За оцінками Державної регуляторної служби України, впровадження М-тесту призведе до зростання фінансових можливостей малого бізнесу за рахунок зменшення витрат на зайве регулювання.