Альтернативні джерела енергії забезпечуюють потреби 10% домогосподарств на Прикарпатті

Завдяки сонцю, вітру та іншим альтернативним джерелам енергії на Прикарпатті виробляють 1% електроенергії, цей обсяг покриває 10% витрат домогосподарств в області.

Про стан енергозбереження та енергоефективності в області йшлося під час чергової онлайн-наради голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, представниками центральних органів виконавчої влади.

Очільник області зазначив, що питання енергозбереження, енергоефективності, розвитку відновлювальної енергетики є пріоритетним як у роботі обласної державної адміністрації, так і влади на місцях.

«Ми повинні докласти максимум зусиль для успішного впровадження заходів із енергоефективності та енергозбереження, - зазначив Денис Шмигаль. – Попри фінансування цих проектів із Держбюджету, ми маємо можливість отримати фінансову підтримку у сумі 100 мільйонів євро від Європейського Союзу».

На Прикарпатті працюють   перша черга вітрової електростанції в Долинському районі, 0,6 МВт, 5 мінігідроелектростанцій загальною потужністю 3,571 МВт, 44 сонячних електростанції загальною потужністю близько 128 МВт, біогазовий завод ТзОВ «Ґудвеллі Україна» потужністю 1,2 МВт. Заплановано збудувати та ввести в експлуатацію ще близько 18 СЕС потужністю майже 170 МВт. Крім того, у планах на найближчу перспективу зведення вітрової електростанції в Рожнятівському районі потужністю 25 МВт, другої черги вітрової електростанції в Долинському районі потужністю 5,4 МВт та другого біогазового заводу ТзОВ «Ґудвеллі Україна» в селі Тустань Галицького району потужністю 1,5 МВт.

Жанна Табанець, керівник департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації повідомила, що всі ці станції виробляють близько 1% електроенергії Прикарпаття, а область займає 4 місце серед регіонів України за кількістю встановлених сонячних електростанцій приватними домогосподарствами. Вже понад 1000 прикарпатських домогосподарств встановили домашні СЕС і виробляють електроенергію.

Щодо енергоефективності, то час хаотичних рішень пройшов. Зараз до цього питання ми підходимо системно – проводимо енергоаудит та енергоменеджмент, підтримуємо населення шляхом теплих кредитів тощо“, – сказала Жанна Табанець.

Владислав Тимошенко, представник Фонду енергоефективності на Прикарпатті, додав, що їхня організація допомагає ОСББ з енергоефективними заходами. Мова йде про відшкодування 40-70% від вартості утеплення.