На початку серпня Національний банк України знову наростив обсяги валютних інтервенцій і одночасно зміцнив гривню до максимального рівня за останні чотири місяці, утримуючи цей курс упродовж усього минулого тижня.
Як інформує "Главред", у щотижневому огляді фінансових ринків від інвестиційної групи ICU нагадується про те, що в перший тиждень місяця НБУ витратив 843 млн доларів з міжнародних резервів на підтримку гривні, а вже наступного тижня скоротив обсяг продажів валюти до 608 млн доларів.
"Зміцнивши курс гривні до рівня нижче 41,5 грн за долар на початку місяця, НБУ в основному утримував його в цьому діапазоні, а в п'ятницю курс ще більше зміцнився - до 41,34 грн/дол. Це мінімальний курс долара з 10 квітня. Водночас щодо євро гривня ослабла, тому загальний номінальний ефективний курс національної валюти залишився майже без змін", - уточнюють аналітики.