П'ять цікавих фактів про ЧАЕС

Сьогодні, 26 квітня, - день Чорнобильської трагедії. В ніч на 26 квітня 1986 року трапилась  екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Сайт Івано-Франківська 0342.ua підготував для вас п'ять цікавих фактів про Чорнобильську АЕС з посиланням на UAModna

1. Під час розплавлення активної зони реактора 3 добровольців кинулись в радіоактивний басейн, щоби відкрити трубопровід. Ніхто не залишився в живих, але тим самим вони не дали реакторові вибухнути.

2. Рівень радіації в Чорнобилі був настільки високим, що загиблих ховали у свинцевих трунах. Робітники, що здійснювали прибиральні роботи після катастрофи, могли працювати безпечно лише сорок секунд.

3. Жителі міста "Прип'ять" були сповіщені про катастрофу через два дні після трагедії. А весь світ дізнався про неї після того, як у Швеції була помічена велика доза радіації.

4. Одного разу вчені знайшли гриб, який харчувався радіацією, його одразу охрестили "Радіаційним грибом".

5. За 250$ ви можете з'їздити в "Заборонену зону". Поїздка буде безпечною, тому що ви перебуватимете там недовго.

Варто зазначити, що після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і Східну Фракію, Македонію, Сербію, Хорватію, Болгарію, Румунію, Литву, Естонію, Латвію, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехію, Словаччину, Нідерланди, Бельгію, Польщу, Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію, Велику Британію та острів Мен.