Власники нерухомості додали івано-франківському місцевому бюджету 5,7 мільйона гривень податку

Власники житлової та нежитлової нерухомості обласного центру сплатили до місцевого бюджету 5,7 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це 0342.ua повідомили в ДПІ в місті Івано-Франківська.

Зокрема, від юридичних осіб надійшло 5,2 млн грн податку, від громадян – 0,6 млн грн. На обліку в ДПІ Івано-Франківська перебуває 4220 платників податку на нерухоме майно. З них 835 юридичних осіб та 3385 – громадян.

За даними поданої звітності юридичними особами загальна сума нарахованого податку на нерухомість за поточний рік складає 10,3 млн грн (нарахування податку проводиться поквартально). На основі відомостей з державного реєстру речових прав мешканцям обласного центру та сіл, які належать до Івано-Франківської міськради, нараховано податку в сумі 1,4 млн грн.

Як зауважила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Ольга Рожко, у європейській практиці саме оподаткування власності значною мірою визначає фінансову самостійність територіальних громад. Тобто, громада, котра встановлює обґрунтовані ставки на «зайві» квадратні метри нерухомості, має додатковий ресурс для вирішення соціально-економічних питань.

Нагадаємо, що фізичні особи у 2015 році  сплачують податок на нерухомість за 2014 рік за ставками, що діяли у минулому році.

Сплачують податок на нерухоме майно не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 квадратних метрів, різними видами  житлової нерухомості, загальна площа яких сумарно перевищує  370 квадратних метрів.

Юридичні особи у цьому році сплачують податок за правилами 2015 року. 

За загальну площу житлової  нерухомості, що перевищує 120 кв.м для квартир, будинків більше 240 кв.м. та різних типів об’єктів житлової нерухомості 280 кв.м, податок на нерухоме майно іванофранківці сплачуватимуть у 2016 році.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська податок на нерухомість бюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі