Платники Івано-Франківщини погасили майже 70 мільйонів гривень податкового боргу

Як повідомили у відділі погашення заборгованостей Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, за 9 місяців цього року за рахунок заходів, вжитих органами ДФС області із забезпечення погашення податкового боргу, до бюджету надійшло 69,3 млн. гривень.

Так, за рахунок стягнення коштів з рахунків боржника у банках та вилучення готівкових коштів погашено 1,5 млн. грн. податкового боргу від підприємств, які перебувають у процедурах банкрутства, в рахунок погашення податкового боргу сплачено 40,4 млн. гривень.

Також режимом розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) скористалися 48 платників - юридичних осіб та 5 громадян по сплаті податку на доходи з фізичних осіб, які за дев’ять місяців сплатили до бюджету 57 млн. грн. розстрочених сум та 3,8 млн. грн. процентів за користування кредитом.

Крім цього, в податкову заставу описано майно платників податків на суму 217 млн. грн, до суду подано 22 позови на отримання судового рішення щодо надання дозволу на реалізацію майна, яке перебуває у податковій заставі, на суму 4,9 млн. грн., на реалізацію уповноваженим ДФС України біржам передано майна згідно експертної оцінки на суму 5,3 млн. гривень.

В ГУ ДФС в області звертають увагу на те, що податковий борг у платника податків виникає у разі несплати ним у встановлені законодавством строки суми грошового зобов'язання, які самостійно визначені ним у податковій декларації, або визначені контролюючим органом. Якщо платником податків - боржником самостійно не погашається сума податкового боргу, то відповідно до вимог Податкового кодексу України орган ДФС здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків.

Варто зазначити, що на офіційному порталі ДФС України працює сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», скориставшись яким платники мають змогу отримати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська податки Прикарптаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі