• Головна
  • «На запчастини тільки машини»: в Івано-Франківську відбувся автопробіг проти рабства
17:40, 4 грудня 2015 р.

«На запчастини тільки машини»: в Івано-Франківську відбувся автопробіг проти рабства

Піврічна інформаційна кампанія проти торгівлі людьми на Прикарпатті, зініційована Карітасом, завершилась автопробігом «На запчастини – тільки машин!», який відбувся 2 грудня, у Міжнародний день боротьби проти рабства.

В Івано-Франківську автопробіг розпочався з професійного ліцею автомобільного транспорту та будівництва, а потім автоколона вулицями міста рушила до Національного технічного університету нафти і газу, а завершився захід у Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника. В усіх закладах студентам роздавали інформаційні матеріали та показали тематичні театральні сценки від молодіжного театру «Арт Акт».

Основна мета такої кампанії – виявлення постраждалих від торгівлі людьми та надання їм водночас всебічної допомоги від держави та громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми. До компанії долучились держслужбовці, члени міжвідомчих координаційних рад.

За час проведення кампанії на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми поступило 406 телефонних дзвінків з території Івано-Франківської області. Таким чином протягом 2015 року Карітас разом із департаментом соцполітики ідентифікували 6 постраждалих від торгівлі людьми, було порушено одну кримінальну справу за статтею 149 ККУ, а винних притягнуто до кримінальної відповідальності позбавленням волі на 3 роки і 6 місяців. 7 осіб подали заяви до Мінсоцполітики на отримання статусу постраждалого, у тому числі 3 осіб – повторно. 4 особи отримали статус постраждалого від торгівлі людьми та отримують допомогу від держави відповідно до затверджених планів реабілітації. 5 постраждалих отримують допомогу від Карітасу та Міжнародної організації з міграцій в Україні. 3-є осіб отримали повторні відмови у присвоєнні статусу постраждалих від торгівлі людьми.

Прикарпатці стають жертвами торгівлі людьми і в межах України тоді, коли це стосується примусового надання сексуальних послуг

«Якщо раніше це було сексуальне рабство, у яке потрапляли жінки, які хотіли виїхати за кордон, то сьогодні це і трудове рабство, у яке потрапляють чоловіки», – наголосив о. Володимир Чорній - директор Фонду Карітас Івано-Франківськ УГКЦ. - Якщо ще кілька років тому Україна була транзитною країною у сфері торгівлі людьми і українців з метою експлуатації вивозили закордон, то сьогодні Україна стала країною призначення. Кількість випадків внутрішньої торгівлі людьми постійно зростає. Українці експлуатують не лише своїх співвітчизників, але й іноземних громадян».

Коли Карітас почав працювати у сфері протидії людьми у 2004 році, основними жертвами работоргівлі були жінки, найчастіше з Городенківського, Снятинського та Коломийського районів, які страждали від сексуальної експлуатації у Чехії та Польщі. Сьогодні жертвами торгівлі людьми є переважно чоловіки, 70% яких потрапляють у трудове рабство в Росії. Найбільше жертв работоргівлі на Прикарпатті зараз із гірських районів – Богородчанського, Рожнятівського та Долинського, адже чоловіки масово виїжджають з гір у пошуках добре оплачуваної роботи.

"Суспільство поки що недостатньо сприймає таку інформацію. Можливо, через необізнаність. Часто керуються міфом: "це може статися – лише не зі мною", – зазначив Назарій Куземко  - головний спеціаліст відділу сім’ї та програм соціального розвитку департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА. Він додав, що до департаменту звернулося 15 осіб, 9 вдалося отримати статус постраждалого від торгівлі людьми.

Близько 70% українців стають заручниками трудової торгівлі людьми у Росі

Соціологи підрахували, що близько 70% українців стають заручниками трудової торгівлі людьми у Росії. Прикарпатці стають жертвами торгівлі людьми і в межах України тоді, коли це стосується примусового надання сексуальних послуг. Навіть невиплата заробітньої плати може розглядатися як трудове рабство. Соцпрацівник зазначив, що Україна також є платформою для торгівлі людьми зі східних країн.

Т.в.о. начальника управління у справа сім’ї, молодіжної та гендерної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман зазначає, що ця проблематика ніколи не втрачала актуальності. У Івано-Франківській області налагоджено якісну взаємодію всіх суб'єктів, які відповідають за протидію торгівлі людьми, - органів виконавчої влади, правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій. Прибутки від торгівлі людьми займають третє місце у світі після торгівлі зброєю та наркотиками. Вона зазначає, що заходи щодо популяризації проблеми проходили і в районах області.

Під час автопробігу з колонок лунала шокуюча інформація, зокрема про те, що український сегмент Інтернету рясніє оголошеннями типу «продам нирку – погашу кредит» чи «продам будь-який парний орган». Нирки є найбільш ходовим товаром на ринку української чорної трансплантології, але злочинців цікавить усе – від нирок і кісткового мозку – до легенів та навіть рогівки очей.

У рамках інформаційної кампанії Карітас озвучує статистику: річний попит на трансплантацію нирки в Україні сягає 2500 одиниць, а печінки – 1500. В Україні щороку проводять майже 1000 операцій з трансплантації нирки, легенів та серця. З цієї кількості осіб приблизно половина помирає. При цьому людей не лякає відсутність будь-яких юридичних гарантій чи можливість на ціле життя залишитись інвалідом, кажуть у Карітасі.

Річний попит на трансплантацію нирки в Україні сягає 2500 одиниць, а печінки – 1500

«Коли людина побачить авто з плакатом, почує інформацію з колонок, вона задумається, що є сьогодні така проблема, як торгівля людськими органами. Може здаватися, ця проблема не є поширеною в Україні, але це лише на перший погляд. Люди, які постраждали від чорних трансплантологів є й на Прикарпатті», - наголосив отець Володимир Чорній.

Автопробіг організований Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми. Заходи відбуваються за підтримки Європейського Союзу, Швейцарської конфедерації, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ).

Підсумком акції став «профілактичний» автопробіг «На запчастини тільки машини», щоб вкотре звернути увагу людей на проблему торгівлі людьми і були уважними. Такі акції сьогодні проходять у 17 містах України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #торгівля людьми #автопробіг
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...