Реклама
12:33, 21 листопада 2015 р.

Пошук юридичних осіб

Реклама

Багато організацій та установ у своїй діяльності стикаються з необхідністю звертатись до різноманітних державних реєстрів у пошуках певної інформації. Спеціально для цього в Україні створено законодавчо обґрунтована автоматична система накопичення даних, за допомогою якої можна здійснити пошук юридичних осіб. Інформація, що міститься в базі даних підприємств, організацій і підприємців допомагає захистити права кредиторів і інших осіб, які перебувають у ділових відносинах або збираються налагодити комерційні стосунки з певною юридичною особою.

Відомості з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надаються усім бажаючим за встановлену чинним законодавством оплату, у порядку доступу до публічної інформації. Таким чином, можна дізнатися про перелік засновників підприємства чи організації, перебування у процесі припинення чи банкрутства, інформацію щодо представників юридичної особи, відомості про установчі документи та внесення змін до них, тощо. Якщо необхідно запросити лише основні дані про місцезнаходження юридичної особи, її повного найменування або кодів економічної діяльності, замовляють базовий витяг чи довідку з відповідного реєстру.

Можна здійснити пошук підприємства по коду ЄДРПОУ, звернувшись до державного реєстратора з письмовим запитом або скориставшись послугами відповідних Інтернет-сервісів. Відповідно до норм закону про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців такий пошук здійснюється безкоштовно. Але так можна перевірити лише наявність певної юридичної особи в базі відомостей. Надання більш детальної інформації можливе після оплати, встановленої на рівні від трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і вище.

У ситуаціях, коли потрібно ознайомитись з відповідним вироком суду стосовно юридичної особи, у пригоді стане інша база даних. Задавши в єдиний державний реєстр судових рішень України пошук за контекстом, номером рішення або інформацією щодо судової інстанції, можна отримати необхідні відомості. Сервіс також передбачає пошук судових рішень у випадках, коли невідомий точний номер справи або в наявності тільки декілька ключових фраз документу. Слід зазначити, що до ЄДРСР вносяться дані щодо рішень абсолютно усіх суддівських ланок країни, але у відповідності до законодавства щодо захисту персональних даних фізичних осіб.  

З кожним роком популярність електронного пошуку відомостей у державних реєстрах зростає, адже це зручно і не вимагає великих витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...