• Головна
  • Чому люди відмовляються від гірськолижного задоволення?
15:10, 17 січня 2016 р.

Чому люди відмовляються від гірськолижного задоволення?

Навіщо люди піддають себе таким випробуванням, як катання на гірських лижах? Замість того, щоб лежати на пляжі, танцювати в барі або плескатися в морі, гірськолижник їде в гори, цілий день піднімається на схил і з'їжджає вниз, підніметься на схил і з'їжджає вниз, і платить за це гроші. І чомусь отримує від цього задоволення, незрозуміле іншим.

Хто ніколи не стояв на гірських лижах зазвичай наводить кілька причин, чому гірськолижний спорт це дорога і небезпечна затія. Або може бути і не небезпечна, але це не його. І взагалі, якби він був молодший, то може б і спробував, але роки-то вже не ті...

Тож давайте розберемося з найпопулярнішими відмовками:

Чи небезпечні гірські лижі? 

Якщо дивитися по телевізору гірськолижні змагання, стає страшно за цих відважних сміливців. Навіть супер-профі падають і ламають собі кінцівки, що вже говорити про любителів.

Насправді, ми бачимо як завжди верхівку айсберга - катаються мільйони, падають тисячі, отримують серйозні травми сотні. У загальному і цілому гірські лижі не небезпечніше велосипеда, катання на санках або плавання в найближчому водоймищі. Головна умова безпечного катання: вчитися, дотримуватися правил і не лихачити. Ви ж не сядете за кермо автомобіля, не вміючи водити - ви підете до інструктора. У гірських лижах - все теж саме. Тільки процес навчання йде набагато швидше. Ви швиденько вчитеся користуватися спорядженням, відпрацьовуєте стійку з інструктором і перший раз спускаєтеся з гори. Спочатку ви будете кататися на трасах для новачків. Якщо вам сподобається - ви будете вдосконалювати техніку, здобудете досвід і переберетеся на більш складні траси.

Чи доступні гірські лижі тільки справжнім спортсменам?

Коли дивишся на лижників, які стрімголов летять з гори, здається, що крім небаченої мужності гірськолижники повинні відрізнятися незламним здоров'ям, дотримуватися дієти, рано лягати спати і рано вставати, не дозволяти собі ніяких радощів життя, а тільки тренуватися і тренуватися. Що робити людині, яка проводить весь день за комп'ютером, а ввечері перед телевізором, любить добре попоїсти, випити винця (чи чогось міцнішого) і викурити сигаретку?

Парадоксально, але факт - зовсім нетренованій людині набагато простіше навчитися кататися на гірських лижах, ніж людині зі спортивним минулим. Гірськолижний спорт відрізняється від всіх інших видів спорту тим, що все, що знає спортсмен, який прийшов в гірські лижі з інших видів спорту і що відпрацьовано ним до автоматизму (наприклад, уміння зберігати рівновагу) вступає в протиріччя з технікою гірських лиж. А у новачка таких проблем немає. Хоча звичайно було б дуже корисно перед поїздкою на гірськолижний курорт злегка зміцнити м'язи ніг і поробити вправи на розтяжку.

А мені не пізно починати?

У гірськолижних інструкторів є жарт: «починати кататися можна, коли людина встала на ноги, а закінчувати, коли вона на ногах стояти вже не може».

Дорослі люди більш відповідальні, дисципліновані і націлені на результат. Тому у них навчання йде швидше. Зрозуміло треба дотримуватися техніки безпеки. Наприклад, гіпертонікам і сердечникам краще дотримуватися трас, на висоті не більше двох кілометрів над рівнем моря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Україні відпочити любителям гірськолижних розваг

Гірські лижі - це шалено дорого. Чи не так?

Для "непосвячених" гірськолижний відпочинок здається досить дорогою розкішшю. Якщо сісти і порахувати, у скільки обійдеться поїздка, скі-пас, прокат спорядження та інші принади гірськолижного життя, то для багатьох отримана сума здасться надмірною.

Однак у гірськолижному відпочинку є свої хитрощі і тонкощі. Ви можете заощадити буквально на всьому:

  • не обов'язково перший раз вирушати в гори в «високий сезон» - ціни на початку грудня і в квітні істотно нижче;
  • для проживання можна зупинитися не в готелі, а в пансіоні або в апартаментах (в апартаменти можна заселитися великою компанією і самостійно готувати собі їжу);
  • не обов'язково купувати гірськолижне спорядження все відразу перед поїздкою (навесні зі знижкою воно коштуватиме вдвічі дешевше), його можна взяти напрокат;
  • підйомники обійдуться вам значно дешевше, якщо купити тижневий абонемент, або за кілька місяців наперед.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #гірськолизні курорти #гірськолижний відпочинок #зимовий відпочинок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...