• Головна
  • Від політики до юриспруденції. Як у Івано-Франківську мера у відставку відправляли
17:16, 17 січня 2012 р.

Від політики до юриспруденції. Як у Івано-Франківську мера у відставку відправляли

Про те, що третє пленарне засідання вісімнадцятої сесії міської ради буде цікавим говорили вже давно. Саме на ньому міський голова Віктор Анушкевичус повинен був виголосити звіт про свою роботу в минулому році. Допомогти йому у цьому зголосився ще в грудні депутат від фракції «Удар-Громадський форум» Володимир Чорноус.

Ще тоді він звинуватив мера у зловживанні службовими повноваженнями й відмиванні коштів за час своєї першої каденції на посаді очільника обласного центру.

Сьогодні ж ситуація отримала логічне завершення.

Спочатку доповідь міського голови піддалася більш ніж годинній критиці зі сторони голови місцевих «ударівців» й за сумісництвом головного опонента мера – Юрія Солов’я. Останній акцентував увагу на тому, що мер не володіє інформацією й не справляється зі своїми обов’язками, а його звіт – є звітом за роботу усього виконавчого комітету й міської ради, а не персонально його. Саме це хотіли почути опозиціонери.

Опісля, Володимир Чорноус із доволі великим стосом документів доводив вину Анушкевичуса у трьох резонансних справах чотирьохрічної давнини. Ще в далекому 2008 році у одній із місцевих газет «Вечірній Івано-Франківськ плюс» було оприлюднено відкриті листи до міського голови із звинуваченням його у зловживанні становищем й махінаціями фінансового характеру. Не забули торкнутися у цій справі й сімї мера.

Детально, звинуватили мера у неефективному використанні коштів на придбання автомобілів швидкої допомоги, збитках, які місто понесло через відміну рішення про придбання санаційною установки для ремонту комунальних мереж, а також пригадали про нереалізований проект геоінформаційної системи для Івано-Франківська.

Впродовж двогодинної суперечки у хід пішло навіть апелювання до законодавства. Мовляв, можна було б за такі дії притягнути мера до відповідальності. Проте, за словами Чорноуса, вони вирішили «подарувати меру життя» й звертаються до депутатського корпусу із вимогою ініціювати тільки голосування з відставку Віктора Анушкевичуса із посади міського голови Івано-Франківська. Причина – перевищення службових обов’язків й зловживання посадовим положенням.
Виглядало усе за стандартним сценарієм – максимум політиканства і мінімум конструктивізму в апеляціях до мера від опонентів.

На захист міського голови виступили представники Партії Регіонів й БЮТ, які наголосили, що закиди Чорноуса є необґрунтованими. Оскільки члени Комісії, яка займалася розслідуванням цієї справи, не були повідомлені про сьогоднішнє засідання комісії й не знали про можливість оприлюднення цих фактів.

А представник БЮТ Володимир Стасюк взагалі звернувся до колег із проханням не відправляти мера у відставку, бо тому треба «стартувати до Верховної Ради із посади мера».

Тим не менше, пропозиція про відставку мера на голосування винесене була. Проте, головним ініціаторам такої акції - «ударівцям» святкувати сьогодні перемогу так і не вдалося. Рішення не отримало підтримки серед місцевих обранців.
А тому свято на вулиці Юрія Солов’я й компанії переноситься як мінімум до осені цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...