• Головна
  • Як не потрапити на гачок йорданських шахраїв
Обережно!
10:42, 22 січня 2016 р.

Як не потрапити на гачок йорданських шахраїв

Обережно!

З настанням свята Богоявлення Господнього, або, як у народі його називають, Йордан, у священиків виникає чимало клопотів. Це пов’язано не тільки із богослужіннями. Їм доводиться тісно співпрацювати із своїми парафіянами, оскільки від 19 січня і аж до 15 лютого вони навідуються у кожну домівку із свяченою йорданською водою. А це, кажуть духівники, відповідальність і обов’язок.

Втім, трапляються випадки, коли шахраї перевдягаються у ряси і йдуть «на заробітки». Жертвами таких лжесвящеників можуть стати мешканці великих міст або ті, що живуть на окраїні. Схема дуже проста – під’їжджає машиною до початку міста, вдягається у рясу і йде хата від хати. Помітити те, що це не «свій» священик, можуть лише ті, хто знає його особисто. Усі ж решта – стають жертвами власної неуважності. Довірливі християни, бачачи людину у рясі і з кропилом у руці, охоче впускають її освячувати свій дім.

Про те, як не купитися на гачок шарлатанів та не впустити у свою оселю грабіжників, розповідає архієпископ і митрополит Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Володимир Війтишин.

– Владико, чи часто трапляються такі випадки шарлатанства?

– Найперше хочу сказати, що якщо таке стається, то ті кривдники підривають авторитет церкви і священика у суспільстві. Насправді у містах виникає велика проблема, оскільки люди можуть не знати ані який священик до них навідається, ані коли він прийде освячувати дім.

– Що порадите робити у такому випадку?

– Традиція йорданського освячення є дуже давньою. Вона завжди була в церкві, є, і ми хочемо її надалі підтримувати. Священик чи пастир, який відповідає за свою парафію, храм, має обов’язок відвідати кожну домівку із свяченою водою. Таким чином наші душпастирі мають нагоду зустрітися із родинами своїх парафіян, освятити доми та побачити потреби. Адже серед нас є різні люди. Є ті, що хворіють, не встають з ліжка. Це ще одна нагода священика звернутися згодом до своєї пастви та повідомити про потребу в допомозі, якщо це вкрай необхідно.

Звичайно, сьогодні чимало наших вірних дуже зайняті на роботі. Тому священики на парохіях спеціально оголошують час, коли будуть відвідувати доми. Тепер навіть є така можливість записатися у церкві і приблизно вказати час, коли ви будете вдома. У такому випадку священик вас точно не забуде і ви не станете жертвою обману.

– Чи траплялися такі випадки в Івано-Франківській архієпархії?

– Думаю, що для того, аби такого не сталося, нам в першу чергу треба частіше приходити до церкви і знати свого пароха в лице. А такі казусні історії можуть статися, на жаль, із тими, хто вкрай рідко навідується до храму Божого. Прикро, звісно, що є таке. Мені доводилося чути про схожі випадки, але особисто я не стикався із таким видом обману. Наше місто – не Львів і не Київ. Тут одні одних знають: священики вірних і навпаки. Тому найоптимальніше – зголоситися у найближчій церкві. Я би дуже хотів, щоби схожих недоліків було якомога менше, або й взагалі їх не було. Святими речами не можна зловживати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #Йордан #кроплення осель
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...