Медзаклади Івано-Франківська відзвітували про виконану роботу за 2015 рік

Заклади охорони здоров’я Івано-Франківська відзвітували про виконану роботу за 2015 рік. Пріоритетними напрямками роботи охорони здоров’я міста у минулому році було покращення якості та доступності медичної допомоги жителям міста, покращання надання допомоги жінкам та дітям, а також покращення матеріально-технічної бази ЗОЗ.

Матеріально-технічну базу охорони здоров’я міста складають: 10 закладів, амбулаторну поліклінічну допомогу дорослому населенню надають 4 міські поліклініки, в складі поліклініки функціонують відділення загальної практики сімейної медицини та 4 лікарські амбулаторії ЗПСМ в приміських селах Крихівці, Хриплин, Угорники, Вовчинець. Медичну допомогу дитяче населення міста отримує в міській дитячій клінічній лікарні, в складі якої є: стаціонар на 130 ліжок і міська дитяча поліклініка. Жіночому населенні міста медичну допомогу надає міський клінічний пологовий будинок із стаціонаром на 215 ліжок (135 акушерських і 80 гінекологічних) та 3 жіночі консультації. Стаціонарну допомогу мешканці міста отримують в центральній міській клінічній лікарні  на 470 ліжок та міській клінічній лікарні №1 на  240 ліжок.

Статистичні дані

За 2015 рік  всього в стаціонарах міста проліковано 34516 хворих. План ліжко-днів виконано на 96,1%. Середня тривалість перебування хворого на ліжку 9,4 дня. Увідділеннях хірургічного профілю  виконано 11337 великих  оперативних  втручань. В дитячій клінічній лікарні проліковано 3845 дітей, в міському пологовому будинку проліковано та надано пологову допомогу 7150 жінкам, прийнято  2520 пологів. В місті народилось 2938 дітей, що на 99 дітей менше, ніж в 2014 році. Показник народжуваності склав 12.0 на 1 тис. населення. Смертність немовлят склала 5,9‰ проти 5,1‰ в 2014 року.

В поліклінічних закладах забезпечено надання амбулаторної допомоги в повному обсязі. Зареєстровано 2 млн 430 тис. відвідувань що складає 9,9 відвідування на 1 жителя. До хворих, які не можуть пересуватись, або тривалий час не відвідували поліклініки зроблено 365,0 тис. відвідувань на дому.

В місті народилось 2938 дітей, що на 99 дітей менше, ніж в 2014 році. Смертність немовлят склала 5,9‰ проти 5,1‰ в 2014 року.

За 2015 рік активно використовувались ефективні стаціонарозамінні форми надання медичної допомоги. В денних стаціонарах проліковано майже 15 тис. хворих, що на 1 тис. більше, ніж за відповідний період минулого року. В поліклініках виконано 17533 амбулаторні операції (16700 за 2014р.) .

За рахунок залучення позабюджетних коштів збільшили обсяги досліджень діагностичні підрозділи: зросла кількість ультразвукових та функціональних досліджень, електрокардіографічних та ендоскопічних досліджень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарні на той світ: подробиці загибелі франківчанки у перинатальному центрі (ВІДЕО)

В 2015 році заклади  активно працювали над впровадженням нових вагомих методів діагностики і лікування.  За цей рік в практику охорони здоров’я міста впроваджено понад 140 наукових пропозицій.

Особливий розвиток утримали малоінвазивні методи. В центральній міській клінічній лікарні протягом трьох останніх років виконано І етап Програми лікування та профілактики серцево-судинної патології. Так в 2015 році всього у відділенні малоінвазивних методів діагностики та лікування центральної міської клінічної  лікарні проведено 699 коронарографій, поставлено 333 стенти,  в тому числі при гострому коронарному синдромі – 219. Серед пролікованих пацієнтів  мешканцям міста зроблено 273 коронарографії, поставлено 114 стентів, з них при гострому коронарному синдромі – 88.

Для покращення ранньої діагностики, вдосконалення методів лікування, реабілітації та профілактики є вкрай необхідним впровадженням в області  ІІ етапу  Програми.

Розуміючи складну ситуацію в державі, головний лікар центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк  навів контакти з українською діаспорою США. Родина Кузичів, відомих в Сполучених Штатах кардіохірургів,  передала для центральної міської клінічної лікарні кардіохірургічне обладнання – два апарати штучного кровообігу для перекачки крові, обладнання для наркозу, інструментарій, розхідні матеріали. Обладнання, яке привезли Юрій та Маркіян Кузичі і безкоштовно передали нашому місту, коштує приблизно  450 000 доларів. За кошти міського бюджету придбано операційний стіл.

Фінансово-господарська діяльність

Бюджет охорони здоров’я міста за  2015 рік виконано на  100 % до уточненого річного  плану  (194,0 млн грн, касові 194,0 млн  грн). На пільгові медикаменти використано 3140,8 тис. грн  або 73,5 грн на одну особу. З пільгової категорії населення  зубне протезування проведено 242 особам на суму 275 тис. грн.

Витрати на один ліжкодень  на медикаменти і харчування склали 18,07 грн та 12,29 грн відповідно. Фінансування одного прийому в поліклініках  становило  0,68 грн.

Заклади  охорони здоров’я міста за 2015 рік  надали платних послуг та отримали благодійних внесків на суму 9 401,6 тис. грн

Як і в минулі роки незадовільне фінансування змушувало керівників закладів та медичних працівників  працювати над залученням додаткових позабюджетних коштів. Заклади  охорони здоров’я міста за 2015 рік  надали платних послуг та отримали благодійних внесків на суму 9 401,6 тис. грн.

В 2015 році в ЦМКЛ відкрито приміщення оновленої лабораторії, дало можливість охопити мешканців міста усіма необхідними аналізами на 80%. Сюди вкладені сотні тисяч гривень: близько 650 тис. грн на капітальний ремонт приміщення, і понад 1 млн грн вкладено у закупівлю нового обладнання. Відкрито після реконструкції офтальмологічне відділення ЦМКЛ, на ремонт якого затрачено 745,867 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Медпрацівники дитячої обласної клінічної лікарні готуються до бунту

Продовжувались роботи з капітальних ремонтів приміщень в закладах охорони здоров’я міста. В МКЛ №1 проведено  капітальний  ремонт приміщень приймального відділення для  створення відповідних умов перебування пацієнтів в лікувальному закладі згідно санітарно-епідеміологічних норм та ДБН. Залучено 460 тис. грн – субвенції. Завершена перша черга будівництва двохтрансформаторної підстанції для забезпечення закладу 1 категорією надійності електропостачання. В 2015 році освоєно 200 тис. грн – субвенції.

Всього в закладах охорони здоров’я міста виконано робіт на  загальну суму 3741,6 тис. грн.   

Продовжувалась робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів. За рахунок різних джерел фінансування придбано діагностичної і лікувальної апаратури, обладнання та устаткування на суму 901,6 тис. грн.   

Співпраця із зарубіжними клініками

В 2015 році значно активізувалась співпраця з зарубіжними клініками, організаціями, інституціями, урядами. Підписаний МЕМОРАНДУМ про співпрацю та партнерство між центральною міською клінічною лікарнею Івано-Франківська та Дирекцією публічної охорони здоров’я повіту Марамуреш (Румунія).

Головний лікар  ЦМКЛ в період з 13.05 по 15.05 2015 року побував в клініці Vutum міста Кракова (Польща). Досягнуто домовленість про стажування реабілітологів закладів охорони здоров’я міста на робочих місцях. Участь  головного лікаря ЦМКЛ (17.06-18.06.15р.) у засіданні робочої групи з питань сприяння реформам охорони здоров’я в Україні в м. Бая Маре (Румунія). Досягнуто домовленість про надання гуманітарної допомоги на суму 40,0 тис. євро.

В серпні делегація медиків відвідали клініки сімейних лікарів, обласну лікарню ургентної допомоги міста Бая-Маре та реабілітаційний центр, де вивчали досвід реформування медичної допомоги, ознайомились з організацією первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини та  пройшли стажування на робочих місцях.

В  листопаді відбулася поїздка завідувача  відділення мікрохірургії ока центральної міської клінічної лікарні в ургентну повітову лікарні ім. “Ктина Опріш” м. Бая-Маре, Румунія. Лікарі-спеціалісти центральної міської клінічної лікарні виявили велику зацікавленість в обміні досвідом з лікарями медичних закладів м. Бая-Маре, зокрема в ознайомленні з роботою офтальмологічного відділення, офтальмологічних кабінетів поліклініки та операційного блоку ургентної повітової лікарні

В грудні делегація  ЦМКЛ у складі заступників головного лікаря  та головного бухгалтера  відвідала з візитом польську лікарню  Spital MSW у м. Варшава. Візит відбувся в рамках співпраці з фундацією “Протидії хворобам цивілізації”. Метою поїздки було налагодження професійних і ділових контактів. Досягнуто домовленість про короткотермінове стажування лікарів і медичних сестер ЦМКЛ у лікарні  Spital MSW, яке буде здійснюватися за фаховим принципом у 2016 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як побороти безвідповідальність лікарів і хабарництво у перинатальному центрі Івано-Франківська? (ОПИТУВАННЯ)

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська медицина звіт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
207 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Художні виставки
15 лютого в галереї державної дитячої художньої школи запрацювала виставка ілюстрацій та акварельних робіт "Малюнки з папки" франківської майстрині Світлани Хміль. У мешканців і гостей міста є чудова нагода відвідати виставку робіт місцевої художниці Світлани Хміль. Саме їй належать ілюстрації до дитячих книжок "Сонячна карусель", "Казочки-куцохвостики", "Для дітей про святих", "Корова кольорова", "Музичні замальовки" і "Тінь риби". У галереї державної дит...
Меценати Прикарпаття
Музей Бойківщини, що в місті Долина на Івано-Франківщині, з’явився завдяки меценатам Тетяні та Омелянові Антоновичам. За це вдячні містяни встановили їм поруч пам’ятник (на знімку). Та найбільшим пам’ятником Антоновичам є їхній внесок у розбудову нашої держави. Відомий правник, діяч ОУН і меценат Омелян Антонович прожив довге життя й боровся за Україну і словом, і ділом, не шкодуючи для добрих справ ані часу, ані своїх статків, зароблених копіткою, а інкол...
Волонтери Прикарпаття
Патрісія спільно з начальником відділу з питань інвестиції та міжнародної співпраці Калуша Олегом Кузівим розповіли про результати своєї діяльності, інформують "Вікна" Серед основних досягнень роботи волонтера виокремили організацію щотижневого клубу англійської мови для калушан, привернення уваги до відновлення громадського кладовища, проведення семінарів щодо написання конкурсних заявок на участь у грантах і програмах. Також волонтерка брала участь у орг...
Будівельні справи
"Вертикаль" подала позови до Олексія Себро, Лесі Кінаш, Степана Прокіпчина та Надії Патерин. Приводом для позову стали дописи у соціальних мережах та виступи на зустрічах, де люди відстоювали право на сквер замість багатоповерхівок. Однак, як йдеться в ухвалах Івано-Франківського міського суду, позивач на засідання не з’являється та не повідомляє про причини неявки. Тому на підставі п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд позови до Степана Прокіпчина та Надії Па...
Сміття у каналізації
Про це на сторінці "КП Івано-Франківськводоекотехпром" повідомив прес-секретар підприємства Володимир Шпег. "Шановні мешканці міста.. Ми уже не знаємо, як Вас просити щоб ви не перетворювали каналізаційну мережу міста в сміттєпровід. Зустрічайте сьогоднішніх героїв Північний Бульвар 7а. Якщо б дані будинки, квартири почали сплачувати штрафи за таке поводження, напевне тільки б тоді був би порядок. Через те, що мережа була сильно засмічена різними ганчіркам...
Увага злодії
Івано-Франківський міський суд восьмий раз покарав неодноразово судимого 31-річного жителя обласного центру Прикарпаття. Він попався повторній крадіжці із житла, вчиненій за попередньою змовою групою осіб. Вказаній особі досудове слідство інкримінує вчинення шести епізодів крадіжок, які були скоєні повторно за попередньою змовою групою осіб та із проникненням у житло, які були вчинені впродовж 2016-2018 років. Крім того було з’ясовано, що обвинувачений впр...
Нове міське озеро
Дві закупівлі з облаштування території навколо міського озера у Франківську оголошені на онлайн-платформі Prozorro департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою. Одна – на ІІ-гу чергу робіт з очікуваним бюджетом у 18 мільйонів. За ці гроші планують провести  асфальтування, влаштування тротуарів та облаштування оглядового майданчика. Інший – на  IІІ-тю чергу вартістю у 5,5 млн грн для благоустрою території. Своє бачення облаштування території...
Відновити історичну справедливість
15 лютого розпочала свою роботу 27-ма сесія Івано-Франківської обласної ради. На виступах  від депутатських фракцій слово взяв депутат Святослав Никорович від громади Богородчанського району: “1 лютого в Богордчанах нарешті був звільнений від Московського патріархату Домініканський костел. На жаль, майже після 30 років перебування в храмі Московського патріархату, Домініканський костел зазнав ушкоджень. Зокрема, з лівого боку ушкоджений грибком, там також...
Обережно шахраї
22-річний франківчанин перевів понад 42 тисячі гривень шахраям, які надіслали йому СМС-повідомлення з текстом “Ви виграли автомобіль”. Про це повідомляє ГУ Нацполіції в Івано-Франківську. “До чергової частини Івано-Франківського відділу поліції звернувся місцевий із заявою про те, що невідомі обманом заволоділи його грошами. З’ясувалося, що потерпілому надійшло повідомлення про те, що він виграв автомобіль КІА”, - йдеться у повідомленні. За даними поліції,...