• Головна
  • Підприємці зобов’язані виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток за період їх перебування на військовій службі
11:00, 27 січня 2016 р.

Підприємці зобов’язані виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток за період їх перебування на військовій службі

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, зберігаються місце роботи та посада.

Також для таких працівників зберігається середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Як зазначають в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області, ця стаття не містять жодних застережень щодо непоширення цих гарантій на працівників, які трудяться у підприємців за трудовими договорами. Відповідно, на всіх мобілізованих працівників фізичних осіб - підприємців також поширюються гарантії, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю.

Податківці наголошують, що фізичні особи – підприємці зобов’язані виплачувати працівникам, що перебувають із ними в трудових відносинах, середній заробіток за період їх перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації на особливий період.

Аналогічного висновку дійшли і судді Київського апеляційного адмінсуду, які ухвалою від 11.08.2015 р. у справі № 739/716/15-а постановили: дія Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105, поширюється в т. ч. і на фізосіб - підприємців.

Нагадаємо, статтею 265 Кодексу законів про працю України за порушення прав і гарантій мобілізованих працівників передбачена відповідальність у вигляді штрафу в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При цьому у статті 265 КЗпП не зазначено строкiв давностi для притягнення суб'єктiв господарювання до вiдповiдальностi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #мобілізація #відсоток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...