16:48, 1 лютого 2016 р.
На Івано-Франківщині бракує грошей на лікування онкохворих дітей
Сьогодні, 1 лютого, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків. Очільник департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко проінформував про стан справ у галузі. Він сказав, що сьогодні вже затверджений бюджет, але захищені статті, медикаменти та харчування переглянули.
Матейко повідомив, що харчування більш-менш вирівняли до рівня минулого року, - пише ГК.
«Якщо на медикаменти у минулому році мали 16 мільйонів, то зараз дев’ять. На дитячу лікарню на медикаменти маємо 1 млн 715 тисяч, а було 1 млн», – розповів Матейко.
Головний лікар обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш повідомив, що дещо гірша ситуація з онкологією. Він зазначив, що у його заклад мало надійти препаратів на 22 млн грн, а надійшло – на 7 млн.
«Ми уже навіть Миронові Матейку говорили, щоб дали додатково 200 тис. грн., щоб поки не буде тендеру, щоб ми забили цю прогалину. Бо тендер буде аж в травні. А кому треба грошей в травні, якщо онкологія заповнена дітьми. Замовлення онкології на цей рік дев’ять млн грн», – наголосив він.
Крім того, він повідомив, що зараз зменшилась кількість хворих на лейкоз, однак збільшилась кількість тих, у яких виявлять пухлини.
Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич сказав, що ця ситуація йому нагадує проблему профтехсосвіти, яку передали на місцеві бюджети, але грошей не передали. Але каже, що облрада зверталася з цієї проблемою до вищого керівництва і те саме він може запропонувати й головному лікарю обласної дитячої лікарні.
«Треба, щоб ви фахово виписали проблеми, а ми зробимо звернення. Депутати сьогодні у такому стані перебувають, що їм треба відрізати полу і доточити до рукава», – резюмував Сич.
Заслужений лікар України Оксана Манюх висловилася з приводу свого відгуку в мережі Фейсбук щодо мізерного фінансування медицини на Прикарпатті. Каже, що це була її позиція як лікаря.
«Ми розуміли, що не буде фінансування на всі 100%. Коли почула, що фінансування ніде не зросло, а тільки зменшилось, то… Я розумію, що вам болить, що треба десь врізати і доточити, а нас болить, коли стоїмо коло ліжка хворої дитини і мама у розпачі. Наші лікарі дуже фахові, але немає грошей на медикаменти», – сказала Оксана Манюх.
Заслужений лікар України повідомила, що має бути якийсь резерв, щоб з нього можна було взяти гроші на лікування для тих дітей, яким ніхто не може купити препарати: ні родичі, ні близькі.
Що стосується фінансового забезпечення, то Оксана Манюх розповіла, що онкологія і онкогематологія забезпечені на 4% від всієї потреби, діти з епілепсією – 18%, діти з ДЦП – 7%.
Голова бюджетної комісії Микола Палійчук підтримав Оксану Манюх і сказав, що, справді, потрібно створити для цього резервний фонд.
Крім того, Оксана Манюх висловила прохання, щоб під час розподілу коштів гроші виділяли на життєво необхідні речі.
«Коли ви виділяєте гроші на огорожі для цвинтарів, то я не хочу, щоб діти були на цвинтарі», – резюмувала вона.
Очільниця департаменту фінансів Галина Карп повідомила, що резервний фонд для цих проблем уже створений.
«В нас є достатній резерв для ліквідації озвучених проблем», – зазначила Карп.
Олександр Сич зазначив, що департаменту охорони здоров’я потрібно активніше спілкувати з Міністерством охорони здоров’я.
«Поінформованість – це половина вирішення проблеми. Наприклад, якщо буде поставка медикаментів – то коли буде. Якщо не буде, то коли ми маємо закласти резерв», – підсумував він.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:23, 30 листопада
11
10:49, 12 грудня
19
09:18, 11 грудня
09:18, 11 грудня
live comments feed...