Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі

Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виборов перше місце серед іноземних команд у XІ Міжнародному зимовому чемпіонаті з екстреної медичної допомоги, що відбувся у місті Бєльсько-Бяла (Республіка Польща).

Останнє десятиріччя Польща є законодавцем мод у медицині порятунку, професійні змагання медиків у галузі порятунку життя людей у цій країні традиційно збирають найкращі бригади не тільки з Польщі, але й країн Прибалтики, Німеччини, Чехії, України. Цього року основну конкуренцію прикарпатцям, яким випала честь презентувати Україну на запрошення організаторів, склала сильна команда з Литви – кількаразовий переможець останніх років.

Протягом трьох днів 49 команд-учасниць «відпрацювали» вісім конкурентних завдань, з них два - нічні. Польські колеги, які завжди ретельно ставляться до підготовки таких навчань, відтворили реальні клінічні сценарії, що мали місце в історії. Особливістю змагань є відпрацювання дій медичного персоналу в різних клінічних ситуаціях, підвищення ефективності командної взаємодії, інтеграція з іншими службами порятунку та комунікація з диспетчерськими службами. В усіх завданнях використовується справжнє медичне обладнання, моделюються різноманітні ситуації, у якості пацієнтів - високотехнологічні манекени-тренажери та актори-«позоранти». У карті оцінювань бралися до уваги не лише професіоналізм та вміння користуватися медичною апаратурою, але й фізична підготовка членів команд. Судді оцінювали професійні вміння медиків у таких симульованих ситуаціях: при наявності одночасного травмування кількох осіб, отруєння невідомими наркотичними середниками, множинному ножовому пораненні тіла з кількома джерелами зовнішньої кровотечі, ураження електричним струмом, критична гіпоглікемія, стан глибокої гіпотермії, анафілактичний шок медикаментного ґенезу у дитини, падіння зі значної висоти. Також проводилася перевірка фізичної підготовки команд, під час якої були вправи на швидкість, витривалість і якість фізіологічного відновлення. Команда Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф гідно виконала усі завдання на етапах і повернулася додому з двома нагородами. Окрім першого місця серед закордонних команд також отримала спеціальну нагороду за найкращий результат при виконанні завдання «Kepyc», яке було присвячене пам’яті судді, що помер під час змагань у 2015 році.

Як зауважив головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський, подібні змагання є ефективною загальноприйнятою формою навчання служб порятунку життя людей. Саме завдяки їм є можливість утримувати високий рівень фахової готовності медиків в системі екстреної медичної допомоги, впроваджувати єдині інтегровані міжнародні протоколи на догоспітальному етапі.

Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі, фото-1 Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі, фото-2 Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі, фото-3 Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі, фото-4 Прикарпатці здобули перемогу на міжнародних змаганнях із екстреної медичної допомоги в Польщі, фото-5
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська прикарпатці екстренна медична допомога Польща
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі