Відсотки за кредитами на енергозбереження іванофранківцям відшкодовуватимуть з міського бюджету

Івано-Франківськ бере курс на енергозбереження. Це буде одним із головних пріоритетів міської влади у цьому році. Щоб не збагачувати країну-агресора і українських олігархів, міський голова Руслан Марцінків доручив керівникам комунальних підприємств зменшувати споживання газу і електроенергії та впроваджувати альтернативну енергетику з метою забезпечення виробничих потреб енергоносіями власної генерації, а мешканців міста закликав брати активну участь в утепленні будинків та проводити у них інші енергоефективні заходи.

Щоб стимулювати цей процес, на розгляд сесії міської ради, яка сьогодні розпочне свою роботу, внесений проект Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів на 2016-20 рр., яка передбачає відшкодування мешканцям з міського бюджету відсотків за кредитами на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Амбітні плани

У своїй передвиборчій програмі Руслан Марцінків обіцяв масове впровадження заходів з енергозбереження і продовження реалізації програм «Теплий дім» та «Теплова модернізація». За оцінками фахівців, у Івано-Франківську є щонайменше 900 будинків, які потребують утеплення. Пріоритетними у цьому плані визнані панельні багатоповерхівки. У попередні роки комунальники уже реалізували два проекти комплексного утеплення будинків №11 на вул. Миколайчука та № 44 на вулиці Івасюка. Завдяки утепленню вони отримали і оновлені різнокольорові фасади. Також мешканцям першого будинку ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» зменшило ціну опалення на 25, а другого – на 30% та ще й пообіцяло встановити тепловий лічильник. Загалом же у міської влади за цю каденцію є амбітний план утеплити чотири сотні будинків, – неодноразово наголошував міський голова. Як приклад мер Івано-Франківська наводить сусідній Тернопіль, де успішно реалізують програму енергоефективності, утеплюють будинки і встановлюють у них індивідуальні теплові пункти. Все це робитимуть і у Івано-Франківську.

Стимул до дії

Зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів усіма категоріями споживачів через стимулювання енергозбереження є основною ціллю Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у Івано-Франківську на 2016-20 рр., яку розробив департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку. На її реалізацію впродовж вказаного періоду планується передбачити п’ять мільйонів гривень. Серед головних завдань Програми – проведення модернізації та заміни котлів з переведенням їх на альтернативне паливо і використання теплових насосів, формування свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, розвитку і використання відновлювальних джерел енергії та стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування відсотків кредиту, залученого для придбання енергозберігаючого обладнання і матеріалів. Це і котли (за винятком газових та електричних), і теплонасосні та сонячні системи, індивідуальні теплові пункти, рекуператори, регулятори теплового потоку і температури повітря, вузли та прилади обліку, радіатори, вікна і двері (крім однокамерних), і, звісно, матеріали для термомодернізації будівель та мереж тощо. Їхні переліки визначені для конкретних споживачів – населення, ОСББ та ЖБК, мало- і багатоквартирних будинків.

Компенсаційний механізм

Відповідно до оприлюдненого проекту Програми, відшкодування відсотків за користування енергозберігаючими кредитами надаватиметься населенню, ОСББ та ЖБК, які їх отримають в «Укргазбанку», «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». З міського бюджету здійснюватиметься компенсація всієї суми відсотків за кредитами, але не більше 25% річних. Компенсація відсотків одному позичальнику за одним кредитним договором надаватиметься на увесь термін дії кредитного договору, але не більше п’яти років і одночасно не може надаватись одному позичальнику за кількома кредитними договорами. При цьому компенсація відсотків не здійснюватиметься на суму виставлених банком позичальнику штрафних санкцій. Відшкодування відсотків фінансуватиметься в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідний рік, відповідно до щомісячного плану асигнувань та у черговості отримання позичальниками кредитів, і не може перевищувати розміру бюджетних призначень та щомісячного плану асигнувань. Тому позичальникам, які взяли кредити після вичерпання розміру бюджетних призначень та щомісячного плану асигнувань, відсотки за кредитами компенсувати не зможуть. Тож тим, хто бажає скористатися перевагами цієї Прогами, треба поспішити, адже на цей рік її фінансування передбачене у сумі 0,5 млн. грн.

kuryer-if.info
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська Відсотки за кредитами бюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі