Розпорядників обласного бюджету зобов’яжуть щотижня звітувати «онлайн» про кожну витрачену копійку

Новація запрацює з 15 лютого цього року. Зобов’язання головних розпорядників бюджетних коштів оприлюднювати інформацію про придбання товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти міститься у рішенні Івано-Франківської обласної ради № 95-3/2016 «Про обласний бюджет на 2016 рік».

«Головним розпорядникам коштів щотижнево після оплати товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти оприлюднювати на офіційних інтернет-сторінках інформацію про постачальника із зазначенням ціни за одиницю товару та вартості робіт і послуг, – йдеться у п. 22 рішення. – До 15 лютого 2016 року опублікувати в газеті «Галичина», на інтернет- сторінках обласної державної адміністрації та обласної ради адреси інтернет-сторінок, на яких буде розміщена вказана вище інформація».

Відтак, на інтернет-сторінках, які до 15 лютого розпорядники обласного бюджету зобов’язані оприлюднити у ЗМІ, вони кожного тижня звітуватимуть про найменування придбаного товару чи послуги, ціну за одиницю, кількість, загальну вартість та про дані постачальника.
За словами голови комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків Миколи Палійчука, метою нововведення є запобігання зловживань у сфері держзакупівель бюджетними установами.

«Щоб попередити закупівлю товарів і послуг за завищеними цінами, треба, щоб будь-який житель області в будь-який момент міг ознайомитись, по якій ціні та чи інша лікарня, школа купує продукти, бензин, медикаменти. І паралельно порівняти, яка лікарня і що саме купує дорожче», – переконаний Микола Палійчук.

Якщо виявиться, що бюджетна установа купує товари дорожче, ніж вони коштують в магазині чи на ринку, значить там є зловживання, каже голова бюджетної комісії.
Також рішенням «Про обласний бюджет на 2016 рік» підприємствам, які виконують будівельно-монтажні роботи на об'єктах соціально-культурної сфери області за бюджетні кошти, депутати рекомендують оприлюднювати на офіційних інтернет-сторінках інформацію про детальну калькуляцію витрат таких робіт та ціни на будівельні матеріали, що використані для їх виконання.

Івано-Франківська – перша область в Україні, що запровадила онлайн-звітування розпорядників коштів обласного бюджету.

kuryer-if.info
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська онлайн звітування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі