Івано-франківців закликають служити за контрактом

Цьогоріч керівництво держави вирішило подбати про військовослужбовців. Головний кошторис країни назвали оборонним, адже у ньому левова частина видатків передбачена на зміцнення обороноздатності країни. Загальні фрази, звичайно, пересічним українцям нічого не скажуть, а от питання, які стосуються безпосередньо гарантій для самих військовослужбовців, просто вражають. Президент України Петро Порошенко наголосив, що рядовий військовослужбовець, котрий проходить службу за контрактом у військовій частині, повинен отримувати 7 тисяч гривень заробітної плати. Саме ця цифра лягла в основу усіх обговорень щодо подальшого набору військових на контрактну службу. Чи стане служба у війську престижною, хто готовий йти на таку роботу і чи є сьогодні конкурс у військових комісаріатах?


Соціальні гарантії і належне фінансове забезпечення зі сторони держави – це ще не показник для того, аби у військкоматах були черги із охочих йти на контрактну службу. Стримувальним і відлякуючим фактором є невпевненість у завтрашньому дні та військові дії на Донбасі. Адже військові в будь-який момент можуть бути направлені на службу в зону АТО. Держава гарантує чималі суми для таких військових.

«Набір на військову службу за контрактом триває з моменту створення Збройних сил України. Сьогодні як ніколи пріоритетним напрямком розвитку ЗСУ є перехід на військову службу за контрактом. Зараз основна мета – забезпечити заміну тих військовослужбовців, які були призвані у 2015 році за мобілізацією, – каже військовий комісар Івано-Франківська полковник Ігор Сорокопуд. – Керівництво держави докладає усіх сил для того, щоби максимально залучити військовозобов’язаних та призовників до військової служби за контрактом».

Минулого року були прийняті зміни до законодавства. Тому тепер приймають на контрактну службу осіб віком від 18 до 60 років. Такі умови діятимуть до тих пір, поки в Україні триває особливий період. Контракт при прийомі на роботу укладається на термін від 11 місяців до 5 років.

Попри високі поставлені планові завдання щодо набору військових на контрактну службу у Коломиї його виконують на 200 відсотків, чим, на жаль, не можуть похвалитися інші військові підрозділи. На руку 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади спрацьовує те, що у районі немає можливості чоловікам працевлаштуватися. Тому вони йдуть на контрактну службу.

Можливість покращити своє матеріальне становище за рахунок зарплати військовослужбовця аж ніяк не стає запорукою безтурботного життя. Тому чоловіки неохоче йдуть до війська. Працівники військкоматів наголошують на потребі укомплектувати військові частини. Вони зізнаються, що якби це відбувалося у мирний час, то, очевидно, не було в відбою від охочих стати до лав вояків. «Ми б не мали нічого проти, якби в нас був такий же конкурс, як і на вступ до поліції», – кажуть працівники військкомату.
Якщо виникає потреба, то військових направляють у зону проведення АТО. Окремо за виконання завдань у зоні проведення військових дій буде додаткова винагорода – 4200, а за перебування у зоні АТО, де не проводяться бойові дії, до зарплати доплачуватимуть 1200 гривень.

«Ми зацікавлені в тому, аби якомога швидше укомплектувати посади, на котрих зараз перебувають мобілізовані військовослужбовці, і замінити їх контрактниками», – зауважує Ігор Сорокопуд. – Від цього буде напряму залежати прийняття рішення щодо проведення наступних черг мобілізації, їх термінів та обсягів. Чим більше людей піде служити за контрактом, тим менше буде потрібно мобілізувати. Як добре піде, то мобілізації може й не бути».

Конкретної кількості планового набору в комісаріаті нам не повідомили, але кажуть, що це мало би бути орієнтовно 100 осіб протягом першого кварталу. Якщо не набереться стільки охочих, то проводиться відповідна робота із призовниками 18-річного віку.

Такі військовослужбовці нічим не відрізняються від цивільних українців. Вони отримують заробітну плату, живуть вдома із сім’єю, а не в казармах, мають право на щорічну відпустку та інші соціальні гарантії.

«Маємо пріоритетне завдання – комплектування 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, яка дислокується у Коломиї. Сьогодні проводяться заходи щодо поновлення матеріально-технічного забезпечення. Зараз їхнє основне місце розташування у Білій Церкві», – каже полковник Сорокопуд. За словами військового комісара, планується, що згодом військова частина буде сформована і поблизу Івано-Франківська.

ОГОЛОШЕННЯ про набір громадян України на військову службу за контрактом у Збройних силах України

Із метою виконання завдань відновлення боєздатності Збройних сил України районні та міські військові комісаріати Івано-Франківської області проводять набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом і резерву Збройних сил України, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу.
Військовослужбовцям Збройних сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, одноразову матеріальну допомогу впродовж року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, щорічну відпустку (від 30 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.
З 1 січня 2016 року суттєво збільшено грошове забезпечення військовослужбовців Збройних сил України: військовослужбовець за контрактом отримує від 7 тис. грн. і більше (стрілець – 7003 грн., старший стрілець – 7499 грн., командир відділення – 8034 грн.)
командир взводу – від 9 тис. грн.
командир роти – від 10 тис. грн.
командир батальйону – від 12 тис. грн.
командир бригади – від 14 тис. грн.
Захисти своїх! Підписуй контракт про проходження військової служби!
За детальною інформацією з даного питання звертатися: 

Івано-Франківський міський військовий комісар, м.Івано-Франківськ, вул. Княгинин, 20, (0342) 75-46-43.

kuryer-if.info
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська служба контракт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі