П’ять аргументів проти «Дня Валентина»

Сьогодні, 14 лютого, світ святкує День Валентина. Закохані пари обмінюються подарунками, валентинками, проводять романтичний вечір у ресторані чи кіно. Проте церква не визнає це свято, та більше того, вважає його "розпусним". До вашої уваги пропонуємо 5 аргументів проти "Дня святого Валентина".

  • 14 лютого не є в церковних календарях «Днем св. Валентина». Це народна традиція, а не церковна, тому це штучне «свято» є цілком світським і комерційним. Римо-католики, до речі, в той час відзначають насамперед День святих Кирила та Методія (покровителів Європи), а греко-католики – мученика Трифона та Передсвяття Стрітення. 1969 року «покровитель закоханих» був вилучений із календаря святих як такий, чию історичність взято під сумнів… На загал є різні св. Валентини, як наприклад, Валентин Доростольський, Валентин єпископ Італійський, Валентин пресвітер Римлянин) і їх вшановують в інші дні року. Всі вони загинули як мученики через язичників.
  • У Римо-Католицькій Церкві св. Валентин офіційно вважається не покровителем закоханих, а покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. Ікони часто зображують Валентина в одязі священика або єпископа, який оздоровлює юнака від епілепсії. Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашаючи в цю днину лікарні червоними стрічками, і проводять навіть спеціальне богослужіння.
  • Масове святкування «Дня закоханих» 14 лютого має глибоке язичницьке коріння. В язичницькому Римi того числа вшановували богиню шлюбу, материнства й жiнок Юнону. Наступного дня починалися Луперкалiї («Lupercalia» від лат. lupo – вовчиця, а також у значенні – блудниця, розпусниця) − фестиваль на честь бога Фавна, покровителя стад, тiсно пов’язаного iз поняттям плiдностi. Святкування Луперкалій зазвичай закінчувалося «священною» розпустою. Ще одна назва дня 14 лютого − «Пташине весiлля»: в цей перiод починали паруватися птахи.
  • Так звані «таємні вінчання» закоханих належать до вигаданих легенд, непідтвердженими якимись важливими церковними документами. Коли ще жив св. Валентин, Христова Церква визнавала законним шлюб, який був укладений за громадянським законом і скріплений християнами через спільне Причастя та оголошення перед громадою. В якості окремого обряду вінчання як таке почали звершувати, як відомо, на багато століть пізніше.
  • «День усіх закоханих» став антихристиянським звеличенням гріховної розпусти. Його теж активно нині святкують і гомосексуалісти. «Вчинки тіла явні: розпуста, нечистота, розгнузданість… і ті, що таке чинять, Царства Божого не успадкують» (Гал. 5, 19-21). «Вільна любов» разом із роздачею протизаплідних засобів кожному охочому (дошлюбні та позашлюбні статеві стосунки) прямо порушує принципи християнської чистоти, зокрема 6 та 9 Божі заповіді, і призводить теж до абортів і чималих розчарувань. Бачимо велике спотворення великого дару Всевишнього – статевості, що є на руку дияволові. Днем справжньої людської любові має бути кожен новий день, а не окремий… І подарунки коханим від серця варто робити часто.-GgKQkqncx4
Отець Микола Микосовський
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська день Валентина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі