Факти і міфи будівництва "Мазепи, 35А"

Команда проекту Побудовано в Івано-Франківську дослідила скандальний житловий будинок по вулиці Мазепи, 35А. Зазвичай проект інформує про незаконні будівництва та порушення будівельних норм. Саме з цією метою команда "Побудовано" вирішила перевірити скандальний багатоквартирний будинок і знайшла низку цікавих фактів.

Багатьом мешканцям Івано-Франківська відомий скандал довкола будівництва багатоквартирного житлового будинку по вулиці Мазепи, 35А. У 2013 році частина невдоволених іванофранківців перекрила вулицю Мазепи з вимогою припинити «будівельне свавілля», мотивуючи грубими порушеннями будівельних норм під час зведення будинку по вул..Мазепи, 35А. Резонанс у ЗМІ були настільки масштабними, що Івано-Франківська міська рада прийняла рішення визнати це будівництво незаконним, знести будівлю та подати до суду на Держахрбудінспекцію з вимогою скасувати декларацію на початок ведення будівельних робіт.

Проте 21 квітня 2015 року Верховний Суд України постановив відмовити у задоволені позову Івано-Франківської міської ради та визнав багатоквартирний житловий будинок по вул. Мазепи, 35А законним.

Проект «Побудовано в Івано-Франківську» нижче публікує тільки факти на основі документації та матеріалів судових засідань.

Про землю

Замовник будівельних робіт по вул..Мазепи 35А є приватне підприємство «Прогрес-Буд ІФ». Генеральним підрядником виступила приватна фірма «Галицький двір».

Будинок зведений на земельній ділянці площею 0,199 га, яка знаходиться у приватній власності підприємства «Прогрес-Буд ІФ». Державний акт на право власності видано ще у 1994 році. Спочатку земля була зареєстрована за фірмою «Прогрес-Прут». У 2007 році ПП «Прогрес-Прут» внесло зміни в Статут та змінило свою назву на «Прогрес-Буд ІФ». Відповідно до цього ж Статуту, «Прогрес-Буд ІФ» зберегло за собою усі майнові права, в тому числі, і право на земельну ділянку. 

Сама земельна ділянка відноситься до земель житлової та громадської забудови. Цільове призначення - для будівництва багатоквартирних житлових будинків.

10 січня 2014 року році Департамент архітектури та містобудування у своєму листі підтвердив, що поверховість забудови довкола об’єкту по вул. Мазепи, 35А відповідає функціональному призначенню земельної ділянки та, згідно генплану, є територією малоповерхової та багатоквартирної житлової забудови, де дозволено будівництво як малоповерхових, так і багатоквартирних житлових будинків. 

Це стало можливим після 1 січня 2011 року, коли увійшли в дію зміни до законодавства згідно Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року. Тому з 2011 року Закон дозволив будувати багатоквартирні житлові будинки на всіх земельних ділянках, які відведені під житлове будівництво.

Пізніше цього ж року Департамент архітектури та містобудування надіслав міському голові Віктору Анушкевичусу зауваження до проекту рішення виконавчого комітету «Про зупинення будівництва». У документі йдеться, що, відповідно до чинного генерального плану міста, територія, на якій будується житловий будинок на вул.Гетьмана Мазепи, 35А, відноситься до територій малоповерхової та багатоквартирної житлової забудови. Відтак, дозволено будівництво як малоповерхової, так і багатоквартирних житлових будинків. Тому вести мову про здійснення будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул..Гетьмана Мазепи, 35А з порушенням містобудівної документації не коректно.

Дозвільна документація

9 березня 2011 року Департамент архітектури та містобудування Івано-Франківського МВК за підписом Ігора Гаркота видав містобудівні умови і обмеження на багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул..Мазепи, 35А на переданій у постійне користування земельній ділянці. Замовником проектної документації виступило ПП «Прогрес-Буд ІФ».У містобудівних умовах і обмеженнях зазначили і поверховість об’єкту – 8 поверхів з мансардою.

27 жовтня 2011 року ДАБІ видала декларацію про початок виконання будівельних робіт. Дозвіл видано на багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначеннями. ДАБІ видала дозвіл, згідно декларації, на будівництво 8 поверхового житлового будинку з мансардою.

24 листопада 2014 року ДАБІ видала декларацію про готовність об’єкта до введення в експлуатацію. В документації зазначено 8 поверхів з мансардою.

Суд ставить крапку

У жовтні 2013 року після скандалу та інформаційного резонансу про незаконність цього об’єкту, Івано-Франківська міська рада прийняла рішення визнати це будівництво самочинним та подала до суду на ДАБІ з вимогою скасувати видану у 2011 році декларацію на початок будівельних робіт.

Справа будівництва, із якого зробили скандал, за 2 роки пройшла усі рівні судових інстанцій. Останнє слово у цій справі сказав Верховний Суд України.

21 квітня 2015 року Верховний Суд України постановив відмовити у задоволені позову Івано-Франківської міської ради. «Враховуючи те, що обставини, які стали підставою для перегляду справи Верховним Судом України, не підтвердилися, у задоволенні заяви міськради слід відмовити», - йдеться у рішенні суду.

Головною мотивацією говорити про незаконність даного будівництва була інформація про те, що ПП «Прогрес-Буд ІФ» під час будівництва самовільно захопило сусідню прибудинкову територію. Під час судових процесів за постановою прокуратури м.Івано-Франківська проведено будівельно-технічну експертизу та надано висновок, який долучений до матеріалів суду. Так, пункт 8 будівельно-технічної експертизи говорить: «На час проведення огляду земельної ділянки по вул..Мазепи, 35А не було виявлено ознак самозахоплення земельної ділянки ПП «Прогрес-Буд ІФ» під будівництво та благоустрій 8-ми поверхового будинку».

Гроші

27 травня 2015 року замовник будівництва ПП «Прогрес-Буд ІФ» сплатив пайову участь до фонду соц.- економічного розвитку міста у розмірі 599 тисяч гривень. Через кілька місяців, внаслідок протоколу, розбіжностей фірма ще доплатила в міський бюджет. В результаті, сума внеску до міської казни склала більше 800 тисяч гривень.

На сьогодні

Івано-Франківський міськвиконком уже кілька разів поспіль відмовляється прийняти рішення про присвоєння адреси цьому багатоквартирному будинку, мотивуючи тим, що справа по об’єкту знаходиться в судах. Адреса будинку, згідно проектів, повинна бути «Мазепи, 35Б».

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська Мазепи 35А
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі