17:22, 18 лютого 2016 р.
Ректор ІФНМУ пояснив, чому підвищили вартість відпрацювання пропущених занять
17 лютого в ІФНМУ відбулася прес-конференція, під час якої ректор університету пояснив причину підвищення оплати для студентів за відпрацювання пропущених занять.
Нещодавно в соціальній мережі один із громадських активістів Івано-Франківська опублікував пост, в якому обурювався тим, що студентам ІФНМУ підняли оплату за відпрацювання пропущених занять: для українських студентів – з 20 до 80 грн, а для іноземців – з 80 до 120 грн, - йдеться на сайті вишу, передає 0342.ua.
Ректор вишу Микола Рожко обґрунтував таку політику навчального закладу. В лютому 2014 року, з огляду на події в Україні, керівництво університету пішло на зустріч студентству і взагалі відмінило оплату за відпрацювання. У березні 2015-го для українських студентів запровадили символічну оплату розміром у 20 грн.
Як повідомив ректор, такі поступки зрештою призвели до суттєвого зниження студентської активності в навчанні:
«Кількість пропущених годин одразу зросла з 24 тис. майже до 50 тис. – підкреслив Микола Рожко. – Мало того, за 2014 рік через неуспішність довелося відрахувати 220 студентів, у 2015-му – 100 студентів. Це дуже велика кількість».
Рішення про підвищення плати за відпрацювання прийняли не з метою збагачення університету, а лише як метод дисциплінарного впливу
Тому очевидно, що рішення про підвищення плати за відпрацювання прийняли не з метою збагачення університету, а лише як метод дисциплінарного впливу.
Також ректор уточнив, що, будучи відсутнім на парі без поважної причини (хвороба, участь в олімпіадах, конференціях тощо), студент ще протягом місяця має право на безкоштовну «відробку».
Окрім цього, очільник вишу розповів, чому для іноземних студентів встановили вищу плату, ніж для українських.
«Кожен викладач ІФНМУ, який подає матеріал англійською мовою, отримує доплату розміром у 10%. Виходячи з цього, прийняли відповідне рішення», – пояснив Микола Рожко.
Керівник студентської організації EMSA Юлія Дмитрук зазначила, що студенти ІФНМУ не потребують втручання громадських активістів у справи університету.
Кожен викладач ІФНМУ, який подає матеріал англійською мовою, отримує доплату розміром у 10%
«Микола Михайлович – ректор, який завжди відкритий до діалогу, – наголосила Юлія Дмитрук. – Тому ми зможемо дійти згоди без громадських активістів, які взагалі не розуміються в механізмі функціонування вишу».
Голова Студентського парламенту Олег Тромбола додав, що студентство цілковито підтримує рішення керівництва ІФНМУ щодо застосування необхідних важелів впливу задля покращення успішності студентів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:11
Вчора
15:26
3 грудня
14:01
3 грудня
ТОП новини
Окупанти знову вдарили по енергетиці: на Прикарпатті - аварійні відключення електроенергії
Відключення світла
Основна хвиля ракет прямує на захід України, - монітори
Повітряна тривога
На територію Прикарпаття "заходять" ворожі ракети
Повітряна тривога
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
11:23, 2 грудня
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...