Українці вимагають повернути видачу Свідоцтв про право на власності на нерухоме майно

На сайті петицій до Президента України з'явилася петиція з вимогою повернути видачу Свідоцтв про право на власності на нерухоме майно, а також Витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Згідно нової  редакції Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» видача відповідних документів, які друкувалися на захищених бланках і, які посвідчувалися підписом і печаткою Державного реєстратора прав на нерухоме майно, — припинена. Натомість, при здійсненні реєстрації права власності на нерухоме майно власнику видають Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, - інформує 0342.ua.

Простіше кажучи, особа, яка приватизувала нерухоме майно отримує на руки аркуш паперу А4 з QR кодом (на даний момент практично жодна державна установа не володіє відповідними зчитувачами), який не має ніякої юридичної сили з посиланням на державну реєстрацію речового права. Виходить, громадяни України за новими правилами повинні довіряти електронному реєстру який і без того має безліч проблем і прогалин у своїй роботі. В разі помилки реєстру або шахрайських дій громадянам прийдеться доводити своє право власності на майно. 

"Більшість населення взагалі не має можливості перевірити чи їхнє майно зареєстровано, чи це просто листочок паперу. Особливо громадяни похилого віку, які не вміють не те що перевірити чи занесені вони до реєстру, а й навіть не знають як користуватися ПК", - йдеться у зверненні.

Для того, щоб петиція потрапила на розгляд до Петра Порошенка, вона повинна набрати 25 000 підписів.

Івано-Франківськ новини Івано-Франківська петиція Свідоцтво про право на власності на нерухоме майно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
670 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати