• Головна
  • В Івано-Франківській області без напруги 52 трансформаторні підстанції
13:00, 3 лютого 2012 р.

В Івано-Франківській області без напруги 52 трансформаторні підстанції

Незвичні  для нашої місцевості морози впливають  на всі без винятку  сфери господарювання. Не становить винятку  і енергозабезпечення краю. Низькі температури  подекуди спричинюють аварійні ситуації в електромережах.

У ніч на 3 лютого найбільше постраждали повітряні лінії у гірській місцевості та у долині Дністра, де температура повітря опустилася нижче позначки 35 градусів морозу.

На  ранок 3 лютого в Івано-Франківській області без напруги було 52 трансформаторні підстанції. Через пошкодження у мережі 6-10 кВ було порушене електропостачання у 19 населених пунктах. У тому числі: у селах Лисівка Богородчанського району, Цвітова Калуського району, Нараївка, Ст. Скоморохи, Н. Скоморохи, Підшумлянці Галицького району, Локітка, Попелів, Вікняни Тлумацького району та Станківці, Церківна, Слобода Болехівська, Липа, Лужки Долинського району. Бригади ПАТ «Прикарпаттяобленерго» проводять обходи електроліній для виявлення місця пошкодження електромереж та усунення його наслідків. Незважаючи на низькі температури, енергетики відновлюють електропостачання постраждалих районів у стислі терміни. Усі оперативно-виїзні та ремонтні бригади «Прикарпаттяобленерго» забезпечено транспортом, засобами зв’язку та аварійним запасом матеріалів, необхідних для ліквідації технологічних порушень.

Найчастіше  причиною аварій в умовах сильного морозу стають обриви проводу повітряних електроліній. У зв’язку з цим  енергетики нагадують про небезпеку ураження від торкання неізольованого проводу, провідних частин електроустановки або металевих предметів, що знаходяться під напругою. Необхідно постійно пам'ятати, що смертельно небезпечно не тільки торкатись до обірваних чи обвислих проводів, але й підходити до проводу, який лежить на землі, на відстань меншу 8 метрів. Людині при потраплянні у цю зону загрожує смертельна небезпека, хоча вона і не торкнулася проводу. Знаходячись в зоні розтікання струму, необхідно пам'ятати про небезпеку крокової напруги між двома точками землі. Із неї необхідно виходити, переміщуючи ступні ніг по землі, не відриваючи одну від одної.

У разі виявлення обірваних або  провислих проводів повітряної лінії  необхідно організувати охорону  місця пошкодження і негайно  повідомити про це диспетчера свого району електричних мереж (в Івано-Франківську - за телефоном: 75-63-09) або за телефоном Call-центру для споживачів електроенергії краю за безкоштовним номером: 0 800 50 40 20.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...