• Головна
  • Якщо вас на вулиці зупинив співробітник поліції
12:47, 3 березня 2016 р.

Якщо вас на вулиці зупинив співробітник поліції

Якщо на вулиці вас зупинив співробітник поліції, він зобов'язаний привітатися, назвати свої посаду, звання, прізвище та причину зупинки. Він також зобов'язаний розмовляти з громадянином ввічливо.

У свою чергу, ви маєте право запросити посвідчення співробітника поліції. Якщо ви не впевнені, що дана людина є співробітником поліції, то ви можете зателефонувати за номером 102 або запитати телефон підрозділу (на вимогу громадянина, співробітник поліції зобов'язаний його надати) і упевнитися.

Співробітник поліції має право попросити пред'явити ваш паспорт тільки в тому випадку, якщо є підстави вважати у вашому причасті до кримінального чи адміністративного порушення. Вилучати ваш паспорт поліцейський не має права. Вилучати паспорт можуть тільки за рішенням суду.

У разі відсутності у вас документа, що посвідчує особу, співробітник поліції має право доставити вас в найближчий пункт поліції, де повинен по комп'ютерній базі перевірити вашу особу. Час, який ви проводите в пункті поліції не повинен перевищувати 3-х годин. Так само ви маєте право зателефонувати своїм рідним/друзям, щоб ті доставили паспорт в даний пункт поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #поліція #права та обов'язки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...