Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ)

Коли до вас в дім приходить міліція, яка, апріорі, повинна захищати, а, натомість ви опиняєтесь на підлозі з розбитою головою та поламаними ребрами, то, погодьтеся є тут над чим замислитись.

Хотілося б, звичайно, щоб ця історія була винятком. Але, на жаль, в нашому житті, такі історії банальні до несхочу. Свавілля міліції, вирощеної ще з часів СРСР на певних аморальних засадах, вже не викликає подиву. Ми звикли, що міліціянти на вечірній вулиці можуть бути навіть більш небезпечні, ніж групка гопників.

Наразі, міліції вже немає. Маємо українську поліцію й нову патрульну службу в Івано-Франківську. Але наша історія почалася в ніч з 19 на 20 вересня 2015 року, коли ми ще мали міліцію. Ту міліцію, яка, насправді, нікуди не поділася.

Побутова сварка в родині Сергія Котюка скінчилася тим, що дружина хряснула дверима й покинула дім (приватний дім на вулиці Федьковича). На годиннику було 23.30. Чоловік залишився вдома з шестирічною дитиною. За кількадесять хвилин, не дочекавшись повернення дружини, він ліг спати. Прокинувся Сергій від того, що хтось виламував кватирку вікна й світив крізь скло ліхтариками. Чулася нецензурна лайка. Годинник показував 2.30 ночі. Чоловік підійшов до вікна й розгледів два силуети, начебто в міліцейській формі. Погрожуючи вибити вікна, ті вимагали, щоб він відчинив двері. Вимоги знову ж таки, супроводжувалися нецензурною лайкою. Сергій Котюк відчинив двері. На порозі стояли два сержатнти міліції з гумовими кийками в руках. За їх спиною бовваніла постать дружини. В поліції стверджують, що в ніч з 10 на 20 вересня на центральний диспечерський пульт поступив виклик, згідно якого на вулицю Федьковича був направлений черговий патруль.

Міліціонери одразу почали звинувачувати Котюка в тому, що він ображає дружину й обзивати його. На цілком законну вимогу представитись і показати посвідчення власник будинку отримав відповідь, що посвідчення в патрульній машині. Оскільки господар будинку все ж наполягав на своєму і навіть дістав мобільний телефон, щоб зафіксувати на відео розмову, то міліціонери почали діяти більш активно. Один з них Іван Васильович С. (прізвища не називаємо, щоб нас не звинуватили в тиску на слідство – ред.) схопив Сергія Котюка за вухо, розірвав його, кинув чоловіка на підлогу й скочив колінами йому на ребра. Інший міліціонер – Василь Іванович Н., заходився допомагати колезі, б’ючи притиснутого до підлоги чоловіка гумовим кийком. Крики потерпілого лише розпалювали лють правоохоронців.

Згодом перелякану дружину, яка не чекала такого повороту подій, міліціонери посадили за стіл й почали їй диктувати, яку заяву вона повинна написати. Потерпілий намагався заперечити, за що знову отримав удари кийком від Василя Івановича.

Після цього, наносячи удари по різним ділянкам тіла, Сергія Котюка загнали (саме так назвав цей процес потерпілий) в патрульну машину, номер 0691. Там він знову почав вимагати, щоб йому показали посвідчення. Іван Васильович показав посвідчення, а Василь Іванович замість цього наніс занадто вимогливому затриманому кілька додаткових стусанів.

Згодом Сергія Котюка доправили у відділок міліції на вулиці Бельведерській,53, де він написав заяву черговому міліціонеру, в якій виклав всі обставини свого побиття. Оскільки чоловік почувався погано, то він попросив чергового викликати швидку допомогу, на що отримав відповідь «Тобі треба – сам викликай». Таким чином черговий, вочевидь, уникнув того, щоб дзвінок з відділка був офіційно зафіксований диспетчером швидкої.

Стікаючи кров’ю, Сергій Котюк вийшов на ганок і викликав швидку, лікарі якої, по прибутті надали йому першу допомогу й доправили в лікарню на вулиці Матейка. В лікарні йому зробили рентген, який показав, що в чоловіка зламані четверте й п’яте ребра з лівого боку. Після цього потерпілого повезли в обласну клінічну лікарню в Пасічній. Втім, від госпіталізації Сергій Котюк відмовився, бо наступного дня мав намір піти у Відділ внутрішньої безпеки на Лепкого,28, щоб написати заяву стосовно того, що сталося. Що він і зробив.

Після цього його відвезли в обласну прокуратуру на Грюндвальську,11. За викладеними фактами прокуратура відкрила кримінальне впровадження №42015090000000145 за фактом перевищення службових повноважень працівниками Івано-Франківського МВ УМВС України в області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.365 КК України. Досудове розслідування доручили провести старшому слідчому СВ прокуратури області раднику юстиції Р.Майковському. Стається це 22 вересня 2015 року. В той же день проводять судово-медичну експертизу Сергія Котюка, під час якої детально фіксуються всі побої, нанесені потерпілому, а його самого направляють на лікування в обласну лікарню у відділ торакальної хірургії. Лікувався він понад один місяць.

А далі, за словами потерпілого, почалася комедія.

Сергій Котюк звертається до слідчого Майковського з клопотанням про вжиття заходів стосовно тимчасового відсторонення від посади Івана Васильовича та Василя Івановича, оскільки вони «можуть, використовуючи службове становище, незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів, а також можуть мати доступ до речей і документів даного кримінального впровадження». Втім, клопотання залишається без розгляду, натомість потерпілий довідується, що у справі вже немає підозрюваних, а є потерпілий – він сам, та двоє свідків – міліціонери, котрі його били.

З подібним клопотанням Сергій Котюк двічі (в січні та лютому 2016 р.) звертається і до т.в.о. начальника Національної поліції в Івано-Франківській області В.В.Шкутова, на що двічі отримує відповіді за підписом зам. начальника В.М. Кіцелюка.

«Призначено та проведено службову перевірку, в ході якої інформація, викладена у вашому зверненні, не підтвердилася» – написано у листі від 5.01.2016 р.

«За вказаними у заяві фактами, призначено та проведено службове розслідування, за результатами якого факти не знайшли своє підтвердження. Однак, для надання правової оцінки дій працівників поліції, висновок службового розслідування скеровано до прокуратури Івано-Франківської області», – йдеться у листі від 5.02.2016 р.

А що прокуратура? А прокуратура призначає одну за одною нові судово-медичні експертизи. Так 23 листопада 2015 року Сергія Котюка слідчий Роман Майковський направляє в облану клінічну лікарню для проведення повторної рентгенографії грудної клітки. Через десять тижнів, після отримання потерпілим побоїв! Звісно, що рентген показує вже зовсім не те, що було у вересні, а отже змінюється і характер тілесних ушкоджень.

В лютому 2016 року Сергій Котюк отримує повідомлення з суду, що йому потрібно з’явитися в суд «на арешт». Потерпілий, за порадою адвоката, ще за три дні до суду йде до судді Лазарєва (19 кабінет). Можна лише уявити здивування потерпілого, коли він бачить, як з кабінету судді виходить, хто б ви думали, – Іван Васильович власною персоною. Вже в кабінеті потерпілий дізнається, що його будуть арештовувати за те, що він не з’явився на засідання суду, яке провели по заяві його дружини (пам’ятаєте заявунаписану під диктовку?).

Виявляється суд, про який потерпілий не був повідомлений ніяким чином, виніс ухвалу, яку потерпілий не виконав, тому суд, на який його оце викликали буде виносити постанову про арешт. Сергію Котюку відмовляють в ознайомленні зі справою, тоді до процесу долучається адвокат потерпілого. Події, як вже було сказано, розгортаються за три дні до призначеного суду, але адвокат отримує матеріали справи за 15 хвилин до початку засідання. Коли потерпілий (а в даній ситуації обвинувачений) з адвокатом ідуть на судове засідання, вони знову зустрічаються з Іваном Васильовичем, який виходить з судової канцелярії.

До суду разом з Сергієм Котюком приходить його (вже колишня) дружина, щоб сказати, що не має до нього жодних претензій, а також його батько, щоб аідтвердити, що жодних повідомлень про попереднє судове засідання (в тій чи іншій формі) не надходило.

В залі засідань на Сергія Котюка вже чекає підполковник – представник пенітенціарної служби з вул.Коновальця,70. Щоправда в зв’язку з рядом порушень (неповідомленням належним чином Сергія Котюка про попереднє судове засідання та отриманням адвокатом матеріалів даного суду за 15 хвилин до початку засідання) суд перенесли на 10 березня.

Від будівлі суду, неодноразово вже згадуваний, Іван Васильвич іде разом з представником пенітенціарної служби. Якщо це назвати випадковість або збігом оставин, то це буде певно, що не так. Ми можемо лише здогадуватись, а чи не відбувається те саме використання службового становища, про яке писав у своєму клопотанні Сергій Котюк. Сам він припускає, що це очевидне намагання посадити його бодай на 15 діб, подалі від людських очей та адвоката, щоб тим, чи іншим чином вплинути на його позицію.

До того ж є інформація, що в Івано-Франківську проводитиметься додатковий набір в патрульну поліцію. Схоже Іван Васильович С. та Василь Іванович Н. не проти й далі розїжджати містом. Але вже в новій патрульній машині. І, схоже, хтось їм дуже в цьому готовий допомагати. Та затягувати слідство.

Якби ми вказали прізвища цих двох вже поліцейських, то дану статтю можна б було вважати офіційним запитом до керівництва Національної поліції в Івано-Франківській області. Наразі ж, ми просто інформуємо громадськість про ситуацію.

Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 3
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 4
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 5
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 6
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 7
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 8
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 9
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 10
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 11
Івано-франківські «міліціонери» катують затриманих? (ФОТОФАКТ+ДОКУМЕНТИ) (фото) - фото 12
www.versii.if.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська міліція катування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
518 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Богородчанах функціонуватиме реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем. Її вартість сягає понад 60 тисяч гривень. Такий подарунок місту вирішили зробити представники ТУМА (Товариства Української Молоді Австрії) Систему “Павука” передадуть до соціально-реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, який відкривається при благодійній організації “Світла Надія”. Його керівницею є паралімпійська чемпіон...
Суспільство
1891 — мешканці Небилова Іван Пилипів та Василь Єлиняк виїхали до Канади, поклавши початок українській діаспорі в цій країні. Основним мотивом для пошуку кращої долі за океаном для українців стало те, що легко можна було отримати земельну ділянку. До прикладу, в Канаді за номінальну суму 10.00$ охочий міг взяти земельну ділянку в розмірі 64 га. Здавна український народ прагнув стати господарем на власній землі, але через те, що рідні території перебували п...
Спорт
Та це не найбільша дистанція, яку долав хлопець. На Різдво коломиянин пробіг 50 кілометрів, так добирався на Тернопільщину до бабусі.
Пригоди
Минулого тижня в Галицькому районі, у селі Дем’янів, на каналі Бурштинського водосховища, знадобилась допомога місцевих водолазів. Від працівників поліції поступило повідомлення про ймовірне утоплення гр. 1952 р.н. жителя села Клузів Тисменицького району, з яким втрачено зв’язок під час перебування на риболовлі. Працівниками поліції на березі водойми виявлено речі, які належать зниклій особі. 22.03.2019 станом на 16.30 працівниками Групи водолазно-рятуваль...
Спорт
22 березня, в Івано-Франківську переможець чемпіонату Європи з легкої атлетики, який проходив у Стамбулі, поділився історією перемоги. Прикарпатець Павло Волуйкевич здобув перше місце у бігу на 3000 м, а також був перший на дистанції 1500 м.За словами франківця, здобути перемогу було не так легко, бо змагався з сильними суперниками. “Хотів би подякувати тренерам, за те, що достойно підготували до чемпіонату Європи. Атмосфера була дуже класна, добре годувал...
Спорт
Абсолютний чемпіон світу у важкій вазі Олександр Усик (16-0, 12 КО) поділився в Instagram фото з екс-лідером суперважкого дивізіону Володимиром Кличком (64-5, 53 КО). Боксери провели тренування в спортивному комплексі в Конча-Заспі, після чого важкоатлет подякував співвітчизника за придбаний досвід. Відзначимо, що Усик планує перейти в суперважкий дивізіон. Крім того, за інформацією ЗМІ, найближчим часом Кличко-молодший може відновити кар'єру.
Суспільство
Автор: о. Йосафат Бойко, настоятель парафії храму Святих Кирила і Методія «Тільки ті народи могутні і здорові, в яких здорова християнська родина» Митрополит Андрей Шептицький Цей 2019 рік для кожного українця є особливо важливим: його проголошено РОКОМ СІМЇ, з огляду на сучасні виклики, з якими зустрічається наш народ і наші українські родини, і з огляду на сучасні атаки, спрямовані проти інституції сім’ї та подружжя як союзу чоловіка і жінки. Сьогодні мо...
Суспільство
Середня ціна газу на 2019 рік на головній європейській площадці - голландській TTF (середньозважене значення форвардних контрактів до кінця 2019 року і спотових цін з початку року) впала до $194 за тисячу кубометрів, тоді як ще тиждень тому вона перебувала на рівні $204. Одна з причин зниження ціни газу - тепла, без сильних морозів зима 2018-2019 років. Зараз рівень запасів газу в європейських сховищах вище торішнього на 21 млрд куб. м. Раніше повідомлялос...
Суспільство
У суботу, 23 березня, відбудеться другий тур пробного зовнішнього незалежного оцінювання з 10 предметів.Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.«Завтра відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької та іспанської мов», - йдеться у повідомленні. В УЦОЯО нагадали, що тестування розпочнеться об 11-й годині. Адреса пункту тестування вк...