Новий закон про ЖКГ. Антиукраїнський закон - відберуть і гроші, і житло

З 1 червня 2016 року набирає чинності закон "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", який в експертному середовищі був розцінений як закріплення феодалізму на побутовому рівні. Навздогін цьому закону Верховна Рада України прийняла в першому читанні новий закон про житлово-комунальні послуги, яким встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг - від водо- та газопостачання до вивезення відходів. Крім того, в законопроекті пропонується нарахування пені за несвоєчасну оплату ЖКП. Які небезпеки для українців несе в собі прийняття нового закону про житлово-комунальні послуги, і чи зможуть споживачі захистити свої права, розповіли експерти на прес-конференції в РІА Новини України.

У виграші - монополісти

У екс-міністра ЖКГ України Олексія Кучеренка відразу кілька серйозних зауважень до нових законів. По-перше, в законопроекті житлові послуги замінили єдиною послугою для управління багатоквартирним будинком. На управителів багатоквартирних будинків покладаються досить серйозні функції, при цьому не висувається жодних вимог до їх кваліфікації і чітко не окреслена їх відповідальність.

"Це значно послаблює захист інтересів споживачів і може привести до серйозних порушень їх прав", - упевнений Кучеренко. За його словами, в законопроекті не визначено, хто повинен встановлювати, перевіряти і обслуговувати прилади обліку, знімати з них інформацію. "Квартирні засоби обліку не зможуть бути використані для комерційного обліку, а індивідуальні споживачі повинні платити за комунальні послуги або за показниками будинкових вузлів обліку, або за нормативом", - попереджає екс-міністр.

Це значно послаблює захист інтересів споживачів і може привести до серйозних порушень їх прав

Крім того, за словами Кучеренка, пропонується ввести значну кількість додаткових платежів споживачів на користь керуючого і виконавців комунальних послуг, які не регулюються державою і не мають обмежень по їх граничним розмірами, що призведе до значного зростання плати за житлово-комунальні послуги. І розмір всіх цих додаткових платежів жодним чином не залежить від якості надання послуг. Взагалі не вирішене питання обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Як зазначив експерт, в разі схвалення законопроекту жителі багатоквартирних будинків, в яких створені ОСББ, повинні будуть платити встановлену "за домовленістю сторін" додаткову плату за обслуговування клієнта всім виконавцям послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого питного водопостачання, водовідведення та поводження з побутовими відходами. А всі споживачі, які проживають в багатоквартирних будинках, повинні платити встановлену "за домовленістю сторін" додаткову плату за обслуговування клієнта всім виконавцям послуг з постачання природного газу і постачання електричної енергії.

Мета одна - заробити

За словами екс-міністра, 60% житлового фонду в Україні зношене, і ці будинки ні за якими критеріями - енергоефективності, енергоємності, втрат, комфорту - не підходять під сучасні вимоги. Природно, що рано чи пізно в цей будинок має зайти інвестиція, для того щоб провести там енергомодернізації.

"Але пропонується примусово віддати будинок приватній керуючій компанії, примусово підвищити тариф, тому що раз договір укладено. А далі вас просто змусять прийняти умови приватної керуючої компанії, і здійснити цю модернізацію за рахунок власників квартир. Зрозуміло, що приватна керуюча компанія зайде туди з однією метою - заробити. Будинків, які потребують модернізації, в Україні налічується близько 100 тисяч, а там контингент на дві третини складається з людей, які сьогодні звернулися за субсидією і не можуть заплатити поточні платежі. Як вони модернізуються? Їм банк кредит дасть? Чи не може банк дати кредит позичальникові, у якого низькі доходи ", - вважає Кучеренко. Екс-міністр переконаний, що в запропонованій системі координат приватні управляючі компанії не будуть інвестувати в ці будинки.

"Цей законопроект прописаний для приватних керуючих компаній, для того щоб вони, увійшовши в систему управління будинком, вже ніколи звідти не вийшли. В законі передбачається один рік, як пробний договір, але вони за цей рік покажуть якісь невід'ємні поліпшення, і будинок буде в боргах. Прикладів з державними підприємствами, які рівно на рік давалися в оренду тому чи іншому "товаришеві", а потім ці підприємства по десять років не могли повернути через те, що там показувалися мільярдні борги - не злічити ", - зазначив Кучеренко.

Цей законопроект прописаний для приватних керуючих компаній, для того щоб вони, увійшовши в систему управління будинком, вже ніколи звідти не вийшли. В законі передбачається один рік, як пробний договір, але вони за цей рік покажуть якісь невід'ємні поліпшення, і будинок буде в боргах

На думку експерта, цей закон і ця примусова передача в управління не вирішить жодної проблеми в житловому фонді, а тільки посилить їх.

"Без реальної державної підтримки у вигляді цільової державної програми модернізації малозабезпеченим верствам населення провести комплексну модернізацію житла нам не вдасться. Коли мені розповідають, що на це немає грошей, то хочу нагадати, що "Укргазвидобування "платить в бюджет майже 20 мільярдів наших грошей у вигляді рентних платежів. Це ті гроші, які повинні зайти в наші будинки і скоротити там максимально споживання енергоресурсів, оптимізувати витрати. Тоді не знадобиться 35 мільярдів субсидій, які закладені в бюджет 2016 року ", - підкреслив екс-міністр. Крім того, експерт звернув увагу на те, що рішення про примусову передачу будинків в управління приватним компаніям будуть вирішувати депутати місцевих рад. "Ми їм так довіряємо, цим вірним служителям громад? Це гідні люди і безсрібники? Уже в усіх містах місцеві депутати та авторитетні люди з грошима фактично поділили на квадрати міста і чекають - не дочекаються 1 липня 2016 року, коли закон набуде чинності", - розповів Кучеренко.

Залякати і змусити платити

За словами керівника громадської організації "Громадський аудит" Максима Гольдарба, так званий закон про ОСББ і прийнятий в першому читанні закон про ЖКГ пов'язані між собою.

"Спочатку приймається рішення на законодавчому рівні про те, що весь багатоквартирний фонд величезної країни ділиться (а вартість цього ринку - декілька десятків мільярдів гривень щорічно) між великими комунальними корпораціями. І для того щоб він функціонував нормально і без збоїв приносив власникам комунальних підприємств хороші гроші, у цих людей є бажання прийняти закон про ЖКГ, який і буде продовженням закону про ОСББ, абсолютно нівелює права споживача, абсолютно заганяти споживача в слово «зобов'язаний», - підкреслив Гольдарб.

Як пояснив експерт, законопроект про ЖКГ не передбачає посилення відповідальності монополіста за ненадані послуги або надання послуг поганої якості: мова в ньому йде про збереження нині діючої норми про перерахунок. "Навіщо ви вводите відповідальність споживача? Введіть відповідальність монополіста. Наприклад, в подвійному розмірі від вартості ненаданих послуг, або послуг неякісних. Це буде стимул для того чи іншого постачальника послуг в багатоквартирний будинок", - упевнений Гольдарб.

Експерт звернув увагу на те, що зараз державна пропаганда (а не варто для себе розділяти нинішні владні структури з інтересами великих монополій) при висвітленні закону про ЖКГ.

"Всі канали, всі газети підхоплюють і роздмухують інформацію про те, що вводиться норма права про штрафування боржників за комунальні послуги. Розповідають, що борги будуть вибивати через колекторів, вважай бандитів. Розповідають, що через суди будуть забирати житло. Найперший сенс - це психологічна атака. Це не атака монополій. Це атака державної машини, вже два роки як сформованої, яка має своїми бенефіціантами-власниками тих самих людей, які є власниками всіх монополій в цій країні. Це робиться в першу чергу для того, щоб налякати людей і змусити їх платити за тими злодійським цінами і тарифами, які зараз на рівні перших осіб держави встановлюються для України ", - переконаний Гольдарб.

Безправні споживачі

Експерт звернув увагу, що законопроект передбачає норму щодо інформування споживача про зміну ціни на послуги з конкретного часу, при цьому механізм оскарження такого рішення не передбачений.

"Тобто, споживачів просто доведуть до відома про те, що ціна з завтрашнього дня виросте в два рази. З урахуванням практики двох останніх років, коли НКРЕКУ стверджує будь-які тарифи, які цій комісії подаються на розгляд, хоч уже п'ятсот доведено раз, що ні один з цих тарифів не був економічно обґрунтований, ми отримуємо замкнутий цикл. Людям з допомогою цих двох законів, за допомогою указів президента про створення неконституційної НКРЕКУ будуть нав'язуватися явно завищені, явно необґрунтовані тарифи. І у людей під страхом втрати житла будуть вилучатися останні заощадження " , - упевнений Гольдарб. Експерти впевнені, що в Україні необхідно створити інститут уповноваженого з захисту прав споживача, який буде зупиняти будь-яке рішення монополій або НКРЕКУ.

Закони, які намагаються прийняти, виписані таким чином, щоб взагалі нівелювати право людини щось довести. У цей ряд я б додав в рази підвищений судовий збір

"Закони, які намагаються прийняти, виписані таким чином, щоб взагалі нівелювати право людини щось довести. У цей ряд я б додав в рази підвищений судовий збір. Це зроблено для того, щоб українці не ходили в суд, особливо люди похилого віку - адже це прекрасний житловий фонд. і я вважаю, що націлилися не тільки на заощадження людей, але розкрили рот і на те житло, яке ще залишилося у малозабезпечених людей з радянських часів, з 90-х років ", - попереджає Гольдарб.

Фінал буде плачевним

Гольдарб вважає, що влада навмисно приймає антиукраїнські закони, результатом яких буде катастрофічне скорочення чисельності населення України. Що зміниться в Україні з 1 березня "Я наполягаю на тому, що питання тарифів, питання ціни на газ - це всього лише одна з ланок великого ланцюга, ланцюга явно антиукраїнського. Я щиро вважаю антинародною всю коаліцію, всіх тих, хто голосує за такі закони, а потім виходить і перед телевізорами розповідає, як їх ламали і як вони змушені були прийняти явно погані закони. Я вважаю антинародним цей уряд, який ненавидить зараз, напевно, 80% українського населення. Підвищуючи ціни, забираючи вклади, обрушуючи гривню, при цьому навмисно занижуючи соціальні стандарти, стало бути, занижуючи соціальні виплати та інші розрахунки, на які може претендувати людина незаможна, або обмежено працездатна в силу віку, вони що, не розуміють, до чого це призведе? За розрахунками ООН, до 2025 року тут має залишитися 24 мільйони чоловік. і не шукайте іншої мети і причини. Я наполягаю на тому, що прогноз ООН влаштовує нинішню владну систему: тих, хто зараз є першими особами країни, тих, хто зараз заліз в депутатський корпус ", - підсумував експерт .

domik.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська Закон про ЖКГ ЖКГ ОСББ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
859 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Богородчанах функціонуватиме реабілітаційна система «Павук», необхідна для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем. Її вартість сягає понад 60 тисяч гривень. Такий подарунок місту вирішили зробити представники ТУМА (Товариства Української Молоді Австрії) Систему “Павука” передадуть до соціально-реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю, який відкривається при благодійній організації “Світла Надія”. Його керівницею є паралімпійська чемпіон...
Суспільство
1891 — мешканці Небилова Іван Пилипів та Василь Єлиняк виїхали до Канади, поклавши початок українській діаспорі в цій країні. Основним мотивом для пошуку кращої долі за океаном для українців стало те, що легко можна було отримати земельну ділянку. До прикладу, в Канаді за номінальну суму 10.00$ охочий міг взяти земельну ділянку в розмірі 64 га. Здавна український народ прагнув стати господарем на власній землі, але через те, що рідні території перебували п...
Спорт
Та це не найбільша дистанція, яку долав хлопець. На Різдво коломиянин пробіг 50 кілометрів, так добирався на Тернопільщину до бабусі.
Пригоди
Минулого тижня в Галицькому районі, у селі Дем’янів, на каналі Бурштинського водосховища, знадобилась допомога місцевих водолазів. Від працівників поліції поступило повідомлення про ймовірне утоплення гр. 1952 р.н. жителя села Клузів Тисменицького району, з яким втрачено зв’язок під час перебування на риболовлі. Працівниками поліції на березі водойми виявлено речі, які належать зниклій особі. 22.03.2019 станом на 16.30 працівниками Групи водолазно-рятуваль...
Спорт
22 березня, в Івано-Франківську переможець чемпіонату Європи з легкої атлетики, який проходив у Стамбулі, поділився історією перемоги. Прикарпатець Павло Волуйкевич здобув перше місце у бігу на 3000 м, а також був перший на дистанції 1500 м.За словами франківця, здобути перемогу було не так легко, бо змагався з сильними суперниками. “Хотів би подякувати тренерам, за те, що достойно підготували до чемпіонату Європи. Атмосфера була дуже класна, добре годувал...
Спорт
Абсолютний чемпіон світу у важкій вазі Олександр Усик (16-0, 12 КО) поділився в Instagram фото з екс-лідером суперважкого дивізіону Володимиром Кличком (64-5, 53 КО). Боксери провели тренування в спортивному комплексі в Конча-Заспі, після чого важкоатлет подякував співвітчизника за придбаний досвід. Відзначимо, що Усик планує перейти в суперважкий дивізіон. Крім того, за інформацією ЗМІ, найближчим часом Кличко-молодший може відновити кар'єру.
Суспільство
Автор: о. Йосафат Бойко, настоятель парафії храму Святих Кирила і Методія «Тільки ті народи могутні і здорові, в яких здорова християнська родина» Митрополит Андрей Шептицький Цей 2019 рік для кожного українця є особливо важливим: його проголошено РОКОМ СІМЇ, з огляду на сучасні виклики, з якими зустрічається наш народ і наші українські родини, і з огляду на сучасні атаки, спрямовані проти інституції сім’ї та подружжя як союзу чоловіка і жінки. Сьогодні мо...
Суспільство
Середня ціна газу на 2019 рік на головній європейській площадці - голландській TTF (середньозважене значення форвардних контрактів до кінця 2019 року і спотових цін з початку року) впала до $194 за тисячу кубометрів, тоді як ще тиждень тому вона перебувала на рівні $204. Одна з причин зниження ціни газу - тепла, без сильних морозів зима 2018-2019 років. Зараз рівень запасів газу в європейських сховищах вище торішнього на 21 млрд куб. м. Раніше повідомлялос...
Суспільство
У суботу, 23 березня, відбудеться другий тур пробного зовнішнього незалежного оцінювання з 10 предметів.Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.«Завтра відбудеться пробне зовнішнє незалежне оцінювання з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької та іспанської мов», - йдеться у повідомленні. В УЦОЯО нагадали, що тестування розпочнеться об 11-й годині. Адреса пункту тестування вк...
Новини по темі
До Богородчанского центру реабілітації передали систему “Павук”, щоб лікувати діток із ДЦП
Мешканці Небилова з Прикарпаття були першими Українцями, які виїхали до Канади
Отець Йосафат. Здорова родина – міцна держава
У Європі ціна на газ впала нижче $200 за тисячу кубів. А в Україні заплановане її підвищення?!
Завтра відбудеться пробне ЗНО з десяти предметів
Українських заробітчан в Італії штрафують за несплату податків
А ви це знали? Як орлиця вибирає батька для своїх орлят – франківчанкам на замітку
Університетський булінг : В Коломийському районі засудили студентів, котрі били ременями першокурсників
Заборгованність перед постачальником "останньої надії" сягнула 750 млн гривень
Івано-Франківськ отримав частку власності стадіону «Хет-трик арена»