• Головна
  • Лікарям Івано-Франківська розповіли про хворобу, спричинену вірусом Зіка
Здоров'я
10:00, 13 березня 2016 р.

Лікарям Івано-Франківська розповіли про хворобу, спричинену вірусом Зіка

Здоров'я

Днями в актовому залі Міської поліклініки №1 для лікарів закладу було проведено лікарську конференцію в режимі презентації на тему: «Хвороба, спричинена вірусом Зіка».

Лектором виступила заступник головного лікаря з лікувальної роботи Ольга Савчук, яка довела до відома присутніх етіологію, клінічні симптоми, ареали поширення вірусу у світі, останні епідеміологічні дані, а також рекомендації ВООЗ щодо профілактики даного захворювання.

Збудник хвороби, викликаної вірусом Зіка – це вірус, переносниками якого є комарі роду Aedes. Відомо, що вірус на даний час циркулює в Африці, Північній і Південній Америці, Азії й Тихоокеанському регіоні, РФ. У людей із хворобою викликаною вірусом Зіка, звичайно спостерігається лихоманка, висип на шкірі (екзантема) і кон’юнктивіт. Ці симптоми зазвичай тривають протягом 2-7 днів. Інкубаційний період (час із моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але, імовірно, становить кілька діб.  На сьогодні джерело інфекції та резервуар у дикій природі невідомі. Етіотропне противірусне лікування не розроблено. Легкий перебіг хвороби загалом не спонукає до створення таких ліків, тому ведучими є патогенетичні заходи – відновлення втраченої організмом рідини, боротьба з такими симптомами, як головний біль, нездужання тощо. На даний час вакцини від цієї хвороби не існує. 

Наявність комарів-переносників і місць їх розмноження вказує на значний ризик інфікування вірусом Зіка. Профілактика й контроль захворюваності базуються на скороченні чисельності комарів шляхом усунення їх місць розмноження і зниженні ймовірності контакту людей з комарами, для чого можна використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар’єри, такі як сітки, закриті двері й вікна, а також протимоскітний полог для сну. Крім цього, важливо позбуватися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, у яких може накопичуватися вода: відра, квіткові горщики, автомобільні шини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #вірус Зіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...