• Головна
  • Ринок праці міста Івано-Франківська за січень-лютий 2016 року
17:15, 13 березня 2016 р.

Ринок праці міста Івано-Франківська за січень-лютий 2016 року

Протягом січня-лютого 2016 року до Івано-Франківського міського центру зайнятості з питань працевлаштування звернулося 760 осіб, надано статус безробітного 560 особам. Працевлаштовано службою зайнятості протягом звітного періоду 400 осіб.

Станом на 01.03.2016 року на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебувало 2115 безробітних осіб. Рівень безробіття в місті склав 1,3 % проти 1,95 % на відповідну дату минулого року.

Серед безробітних 66,2 % становили жінки, 73,4 % - особи, які займали посади службовців, 22,3 % - працювали за робітничими професіями, 47,0 % - молодь у віці до 35 років.

Служба зайнятості спрямовує свою роботу на забезпечення якісного надання послуг незайнятим громадянам і роботодавцям.

В результаті співпраці служби зайнятості з роботодавцями впродовж січня-лютого 2016 року зареєстровано 541 вакансію, 426 вакансій протягом звітного періоду укомплектовано.

Найбільшою гарантією від безробіття є конкурентоспроможність фахівця на ринку праці. Першим кроком до цього є вибір професії, здобуття фахової освіти та кваліфікації, а також уміння і бажання самовдосконалюватися та навчатися. Адже саме навчання та перепрофілювання може стати запорукою затребуваності на ринку праці. Саме для цього Івано-Франківський міський центр зайнятості здійснює професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних. Так, протягом січня-лютого 2016 року закінчили професійне навчання 122 особи, працевлаштовано службою зайнятості після закінчення навчання 118 осіб, що становить 96,7 %.

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити своє матеріальне становище. У громадських та інших роботах тимчасового характеру протягом січня-лютого 2016 року брали участь 26 осіб.

Одним із шляхів вирішення питання працевлаштування є залучення безробітних до самозайнятості. Так, 13 осіб з числа безробітних отримали в січні-лютому 2016 року виплату допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

З метою стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, а також працевлаштування на них громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, Законом України "Про зайнятість населення" запроваджено компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиноговнеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як ефективний механізм реалізації соціального партнерства між службою зайнятості та роботодавцями. Цим правом скористалися 4 роботодавці, які створили 7 нових робочих місць та працевлаштували на них за направленням центру зайнятості 7 безробітних осіб.

Складна воєнно-політична ситуація на сході країни спричинила велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребують соціального захисту. Державна служба зайнятості активно сприяє цій категорії громадян у вирішенні питань, що пов'язані з працевлаштуванням та надає широкий спектр послуг, які дозволять їм повернутися до повноцінного життя.

25 вересня 2015року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 696 від 08.09.2015р., якою затверджено Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до постанови за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території чи зони проведення антитерористичної операції, роботодавцям надається компенсація витрат на оплату праці таких осіб. Протягом звітного періоду цим правом скористалися 7 роботодавців, які працевлаштували безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Станом на 01.03.2016 року на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебувало 37 внутрішньо переміщених осіб.

Протягом січня-лютого 2016 року працевлаштовано 9 осіб, з яких 1 особа отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 7 осіб проходили професійне навчання, 3 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також, Івано-Франківським міським центром зайнятості проводиться робота щодо вирішення питання працевлаштування учасників АТО.
Станом на 01.03.2016 року на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебувало 59 учасників АТО. Протягом січня-лютого 2016 року 4 особи працевлаштовано, з яких 3 особи отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, 6 осіб проходили професійне навчання, 2 особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

В січні-лютому 2016 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття витрачено коштів на:

виплату допомоги по безробіттю – 6481,7 тис.грн.;

в т.ч. виплату одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю - 330,1 тис.грн.;

надання дотації – 0,5 тис.грн.;

відшкодування єдиного соціального внеску – 119,1 тис.грн;

компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – 41,8 тис.грн;

професійну підготовку та оплату за договорами з навчальними закладами-8,7 тис.грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #біржа праці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...