• Головна
  • Дерев’янко назвав недоліки законопроекту про електронне декларування
15:17, 15 березня 2016 р.

Дерев’янко назвав недоліки законопроекту про електронне декларування

Пропозиції Президента України до законопроекту про електронне декларування чиновниками не досконалі, однак їх необхідно підтримати для того, щоб запустити цей процес.

Про це заявив народний депутат від Прикарпаття Юрій Дерев’янко після засідання антикорупційного комітету 15 березня, - 0342.ua.

Верховна Рада України на пленарному засіданні у вівторок, 15 березня, 278 голосами ухвалила закон №3755 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році" з пропозиціями Президента України. 

Члени антикорупційного комітету під час засідання 15 березня одноголосно підтримали цей законопроект з запропонованими правками Глави держави.

Однак, Юрій Дерев’янко зазначив, що ці зміни передбачають те, що можна не декларувати вартість майна, якщо це рухоме майно було придбано до першої декларації, а друге – в разі, якщо вартість майна – автомобілів або нерухомого майна – відрізняється від реальної вартості на 344 тисячі гривень (близько 13 тисяч доларів). А кримінальна відповідальність, яка запропонована в законопроекті, передбачає і штрафи, і виховні роботи і ув’язнення.

«Це означає, що судді будуть мати можливість гнучко на свій розсуд приймати рішення, чи брати у хабарників штрафи, чи саджати їх в тюрму, чи відправляти їх на виправні роботи, - підкреслив депутат. - Виходить, що Президент пропонує пом’якшити відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації", - додав нардеп.

Виходить, що Президент не підвищує відповідальність, а пом’якшує її

Раніше це каралось позбавленням волі на строк до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. Зараз пропонується карати штрафом від 2500 до 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. При цьому кримінальні відповідальність за цією статтею за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

"Виходить, що Президент не підвищує відповідальність, а пом’якшує її, - сказав Дерев’янко. - Але на нинішньому етапі ми просто не можемо не прийняти хоча б такий варіант для того, щоб запустити весь цей механізм. А в подальшому будемо вносити зміни, які стосуватимуться кожного окремого моменту. Якщо ми ці зміни не внесемо зараз, це означатиме, що взагалі ніякого декларування не буде», - підсумував Дерев’янко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #законопроект #електронне декларування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...