На шляху до рівних шляхів: ремонт та утримання автодоріг в Івано-Франківській області

Мережа автомобільних доріг загального користування, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг, в Івано-Франківській області становить 4110,4 км, з яких: державного значення — 995,3 км; місцевого — 3115,1 км, у тому числі: обласного значення — 942,5 км і районного — 2172,6 км. Всі дороги загального користування мають тверде покриття, в тому числі: асфальтобетонне — 785,1 км, або  19,1%; чорнощебеневе —    2212,8 км, або  53,8%; біле тверде — 1108,5 км, або  27%; цементобетонне — 2,8  км.

Понад 70 відсотків доріг з покриттям чорнощебеневого типу влаштовані методом просочення, які в умовах збільшення кількості великовагових транспортних засобів та інтенсивності руху не витримують навантажень і зазнають значних руйнувань. 

Зниження обсягів фінансування дорожнього господарства в останні роки призвело до зменшення ремонтно-будівельних робіт та недотримання міжремонтних термінів, що спричинило інтенсивне руйнування мережі автомобільних доріг, мостів та штучних споруд. Тому нинішній стан більшості автодоріг області вимагає капітального ремонту, оскільки їх міжремонтні терміни перевищені у 3-4 рази. Через недостатнє фінансування дорожньої галузі в області переважно проводили роботи з поточного дрібного ремонту покриття доріг та роботи, необхідні для підтримки мережі доріг загального користування в належному експлуатаційному стані.

Івано-Франківську область з північного заходу на південний схід пронизують дві головні державні магістралі: 

Н-09 «Мукачеве—Львів» — від межі із Закарпатською областю через Яремче, Надвірну, Богородчани, Івано-Франківськ, Рогатин до межі зі Львівською областю і Н-10 «Стрий—Чернівці—Мамалига» — від межі із Львівською областю через Болехів, Калуш, Івано-Франківськ, Коломию, Снятин до межі з Чернівецькою, які акумулюють основні транспортні потоки та іншу мережу доріг області.

Тому в 2015 році започатковано ремонт саме цих двох доріг, які стратегічно найважливіші для нашого краю. За сприяння народних депутатів України від Івано-Франківщини, депутатів обласної ради, керівництва облдержадміністрації у травні 2015 року Кабінет Міністрів України виділив 350 млн. грн. на ремонт ділянок вказаних доріг та 75 млн. грн. — на ремонт дороги державного значення Р-24 «Татарів—Кам’янець-Подільський» від Кривопілля Верховинського району до Яблунова Косівського району.

Спільними зусиллями затверджену програму ремонту виконано, і за підсумками минулого року область отримала сучасну дорогу міжнародного зразка від Івано-Франківська до межі із Львівською областю довжиною 75 км через Тисменицький, Галицький та Рогатинський райони. Аналогічні ділянки доріг відремонтовано в Долинському, Рожнятівському та Калуському районах.

З метою прокладання сучасного транспортного коридору, який з‘єднає Львівську, Закарпатську, Чернівецьку та Івано-Франківську області, в 2016 році заплановано продовжити ремонт за сучасними технологіями доріг Н-09 — від Яблуницького перевалу до Івано-Франківська та Н-10 — від Івано-Франківська через Коломию, Снятин до межі з Чернівецькою областю. Завершення ремонту з урахуванням недоліків минулого року потребують ділянки дороги Р-24 у Верховинському, Косівському, Коломийському та Городенківському районах. 

Найближчим часом необхідно провести реконструкцію автодороги М-12 «Стрий—Тернопіль—Кіровоград—Знам’янка» в межах Рогатинського району, оскільки вона (єдина в області) суміщена з міжнародною автомагістраллю категорії «Е» (Е-50 «Брест—Махачкала»). Вимагає завершення давно розпочате будівництво обходів міст Рогатина, Болехова та селища Заболотова. У зв’язку з цим Служба автодоріг в області подала в «Укравтодор» інвестиційний проект: «Розвиток автомобільної дороги міжнародного значення М-12 «Стрий—Тернопіль—Кіровоград—Знам’янка» та національної дороги Н-10 «Стрий—івано-Франківськ—Чернівці—Мамалига», який передбачає реконструкцію дороги М-12 на ділянці км 44+230 — км 62+782 (18,6 км) з доведенням її параметрів до вимог другої технічної категорії, та на ділянці км 62+782 — км 77+319 (14,5 км) із завершенням будівництва обходу міста Рогатина, влаштування одного мостового переходу та трьох транспортних розв’язок в одному рівні (у тому числі двох на перетині з автодорогою національного значення Н-09 «Мукачеве—Львів» та однієї кільцевої транспортної розв’язки на обході міста Рогатина) та будівництво обходів міста Болехова та селища Заболотова довжиною відповідно 7,9 км та 6,4 км. У разі успішного захисту цих проектів у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі для їх реалізації у наступних роках буде виділено фінансування за рахунок коштів державних капітальних вкладень.

Особливе занепокоєння викликає технічний стан мостів та шляхопроводів. На сьогодні 62 мости потребують першочергової реконструкції або ремонту. Незавершеними залишаються 35 мостових переходів довжиною 1 859 пог. м, 19 із них — об’єкти, що потерпіли від повені 23-27 липня 2008 року. Найбільше незавершених мостових переходів у Косівському та Верховинському районах — недобудованими залишаються 11 мостів, термінової реконструкції чи ремонту потребують 9 мостів, крім того, 19 дерев‘яних мостів вичерпали свій експлуатаційний ресурс. Потребують ремонту мости в Калуському, Коломийському, Рожнятівському, Снятинському, Городенківському та інших районах області.

У 2015 році на розвиток автомобільних доріг загального користування, які є на балансі Служби автодоріг в області,  спрямовано 640,1 млн. грн., у тому числі 623,9 млн. грн. — з Держбюджету, 16,2 млн. грн. — з місцевих бюджетів (обласного, районних та сільських).  Крім цього, ще 200 млн. грн. витрачено з позабюджетних коштів та коштів місцевих бюджетів на комунальні дороги.

Вперше за останні п’ять років за сприяння народних депутатів України від Івано-Франківщини, обласної ради, облдержадміністрації у Державному бюджеті на 2015 рік були передбачені кошти на розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону в сумі 700 млн. грн. Івано-Франківська область як його частина отримала 425 млн. грн., які використано на ремонт доріг державного значення Н-09 «Мукачеве—Львів» на ділянці івано-Франківськ—Галич—Рогатин—межа Львівської області в сумі 338,43 млн. грн.,  Н-10 «Стрий—Мамалига» на ділянці Долина—Брошнів—Калуш — 40 млн. грн. та Р-24 «Татарів—Кам’янець-Подільський» на ділянці Ворохта—Верховина—Косів—Яблунів — 46,57 млн. гривень. Завдяки реалізації цієї програми відремонтовано 78,1 км автомобільних доріг державного значення з влаштуванням нового асфальтобетонного покриття (ділянки, де влаштовано нижній і верхній шар), зокрема в Тисменицькому районі — 11,7 км, Галицькому — 25,5 км, Рогатинському — 27 км, Долинському — 4,4 км, Рожнятівському — 1,8 км, Калуському — 0,9 км, смт Ворохті — 1,2 км, у Верховинському районі — 2 км, Косівському — 3,6 км, одним шаром покриття у Косівському — 16,2 км.

Із коштів державного фонду регіонального розвитку виділено 81,6 млн. грн. на фінансування проектів з поточного ремонту автомобільних доріг державного та місцевого значення. Відповідно до рішень обласної ради від 21.08.2015 р. №1734-38/2015, від 9.10.2015 р. №1777-39/2015 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2015 рік» у доходах спеціального фонду обласного бюджету враховано субвенції з місцевих бюджетів на співфінансування цих проектів у сумі 10,4 млн. грн. Однак із місцевих бюджетів надійшло тільки 3,9 млн. гривень.

Проведено поточний ремонт автодоріг у Снятинському районі на дорозі Р-20 «Снятин—Тязів» — від Снятина до межі з Городенківським районом, у Надвірнянському районі у селах Пасічні, Зелені, Бистриці, на окремих ділянках від села Чорних Ослав до селища Делятина, у селах Биткові і Білозорині, вулиці Грушевського у м. Надвірній, у Калуському районі у селах Войнилові, Перевозці, Слобідці, у Коломийському районі ділянки Ценява—Підгайчики, у Долинському районі на ділянці Шевченкове—Мислівка і Долина—Велика Тур’я, у Рожнятівському районі у селах Красному, Перегінську, Сливках, Кузьмінці, Ясені, на ділянці Рожнятів—Перегінськ, у селах Верхньому Струтині, Лугах, Спасі, Суходолі, Липовиці, у Богородчанському районі у селах Хмелівці, Глибокому, Глибівці, Саджаві. 

За бюджетною програмою «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування» із Держбюджету надійшло 117,3 млн. грн., з яких на поточний середній ремонт доріг державного та місцевого значення спрямовано 13,5 млн. грн., поточний дрібний ремонт — 14,7 млн. грн., експлуатаційне утримання — 89,1 млн. гривень. 

Із обласного бюджету на поточний дрібний ремонт доріг загального користування державного та місцевого значення надійшло 12,3 млн. гривень, за які відремонтовано автомобільні дороги Н-10 «Стрий—Мамалига» у селищі Отинії, Креховичі—Дзвиняч у Рожнятівському районі на ділянках с. Ціневої, с. Князівське—с. Дуба, с. Вільхівки, с. Небилова (ремонт чорнощебеневого покриття 3,2 км), Калуш—Осмолода на ділянці м. Калуш—с. Добровляни, с. Небилів—с. Сливки Рожнятівського району — 0,7 км, автомобільні дороги місцевого значення у м. Городенці — 0,8 км, Калуському районі (с. Голинь, с. Бережниця) — 1,5 км, с. Тяпча і с. Підбережжя Болехівської міської ради — 1,6 км, Коломийському районі (с. Угорники) — 0,4 км. Всього за рахунок коштів Державного та обласного бюджету відремонтовано поточним дрібним ремонтом 17 км доріг державного та місцевого значення.

Служба автодоріг в області підготувала та подала в «Укравтодор» пропозиції до плану дорожніх робіт на 2016 рік за рахунок коштів Держбюджету в сумі 1,9 млрд. гривень, але виділено для івано-Франківської області буде в межах 600-650 млн. грн. для пріоритетного ремонту доріг Н-10 і Р-24 та експлуатаційного утримання всієї мережі доріг області.

У департаменті будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури розроблено інвестиційні проекти з поточного ремонту автомобільних доріг, що можуть реалізуватись у 2016 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку і співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. Відповідно до законодавства проекти, що реалізуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, підлягають співфінансуванню з місцевих бюджетів не менше10%.

Із спеціального фонду обласного бюджету передбачено 14 млн. грн. на реалізацію Регіональної програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури області на 2016 рік відповідно до рішення обласної ради від 15.01.2016 р. №95-3/2016 «Про внесення    змін до рішення обласної ради від 25.12.2015 р. №62-2/2015 «Про обласний бюджет на 2016 рік». 

Відповідно до п. 10 ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів належать видатки на дорожнє господарство, які спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонти вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Тому місцевим органам влади потрібно передбачати такі кошти при затвердженні місцевих бюджетів як додаткового джерела фінансування  ремонту автомобільних доріг загального користування в області в умовах обмеженого фінансування дорожнього господарства з Державного бюджету.

www.galychyna.if.ua
Івано-Франківськ новини Івано-Франківська ремонт доріг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
87 переглядів у вересні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Культура
1 жовтня о 18.00 у Палаці Потоцьких відбудеться презентація книги «Станиславів: віднайдені історії». Видання – результат трирічної праці авторів з історії Івано-Франківська / Станиславова Петра Гаврилишина та Романа Чорненького. Весь інформаційний матеріал, почерпнутий із українських, польських, австрійських та частково радянських джерел, подано у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей.Хронологічно доробок охоплює період від сер. XVIIІ до кін...
Суспільство
Про це повідомили на сторінці Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, пише Голос-Інфо. Протягом доби 27 вересня по області та місту очікуються сильний дощ, грози, град, посилення південно-східного вітру 15-20 м/с. (2 рівень небезпечності, помаранчевий). Упродовж 27 – 28 вересня на рiчках області очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,5 – 1,5 м над рiвнями 25 вересня станом на 08 год. При сильних дощах можливе формування значного мiсцевого та схил...
Суспільство
Злива в Івано-Франківську затопила вулиці та підвальні приміщення, унаслідок чого рух машин заблокувався. Двох людей із затопленого автомобіля Toyota вдалося врятувати івано-франківським надзвичайникам на вулиці Надрічна, повідомляє Радіо Трек. Загалом рятувальники відбуксували 7 транспортних засобів, в яких перебувало 10 осіб. Також довелося відкачати 120 м куб. води з підвалів помешкань Івано-Франківська.
Суспільство
Працівники МАРСу витягнули котика з підвалу. Кошеня врятували вчора, 26 вересня, о 14:13. Про це повідомили в Комунальній установі “Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба”, пише ПІК. МАРСіани допомогли витягнути кошенятко з підвального приміщення багатоповерхового житлового будинку на вулиці Курінного Чорноти, 2.
Суспільство
Горіли житловий будинок, стодола, вхідні двері, трава та сміття. Трагічна пожежа трапилась 26 вересня, близько 22:24, в Рогатинському районі, село Журавеньки. На вулиці Лесі Українки горів житловий будинок площею 100 метрів квадратних. На місці пожежі рятувальники виявили тіло власника без ознак життя. Ним був 51-річний чоловік. Про це повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, пише ПІК. Господа...
Суспільство
Ввечері 26 вересня на території області та в Івано-Франківську розпочалися інтенсивніопади, місцями сильні. Через це відбулося підтоплення вулиць, проїжджих частин автомобільних доріг та підвальних приміщень об’єктів різної форми власності. Для надання допомоги населенню підрозділами пожежно-рятувальної служби було здійснено 15 виїздів, під час яких з підтоплених ділянок було відбуксировано 7 транспортних засобів, в яких перебувало 10 осіб. Зокрема, в Іван...
Суспільство
Как сообщал «Журналист», 23 сентября зарегистрирован групповой очаг острой кишечной инфекции в столовой ООО «Фабрика еды» на заводе ООО «Леон», что в Коломыйском районе. На данный момент заболел 181 (за сутки — 80) человек, из них госпитализированы в лечебные учреждения 56 (за сутки — 12) человек, находящихся на амбулаторном лечении 125 (за сутки — 68) человек, заболевшие проживают в 37 населенных пунктах Коломыйского, Снятинского, Надворнянского, Городенк...
Кримінал
Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо уродженця села Гнильче Тернопільської області, який зарізав співмешканку. Злочин стався 31 травня 2016 року близько 14.30 хв. біля будинку між обвинувачуваним та потерпілою, під час розпивання алкогольних напоїв, виник конфлікт на побутовому грунті, повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Галичину. Під час даного конфлікту, обвинувачений одним ударом ножа спричинив тяжке тілесне ушкодження у вигляді проникаючої...
Суспільство
Франківський футбольний клуб "Прикарпаття" зіграв з житомирською командою "Полісся". Гра відбулася 26-го вересня у Києві та завершилася з рахунком 1:1. Вже в перші пів години матчу наші хлопці залишися в меншості. Арбітр вилучив з поля Василя Француза, пише Суспільне Карпати. Незабаром після цього Роман Барчук забив гол у ворота "Полісся". Відігратися команді суперників вдалося на 56-й хвилині матчу. Одразу після цього арбітр вилучив з поля ще одного нашог...