• Головна
  • Замість застарілих органів юстиції на Прикарпатті створять 16 бюро з надання безоплатної правової допомоги
11:07, 23 березня 2016 р.

Замість застарілих органів юстиції на Прикарпатті створять 16 бюро з надання безоплатної правової допомоги

У рамках проекту «Справедливе правосуддя», за підтримки громадської організації Український освітній центр реформ у співпраці з Міністерством юстиції України в Івано-Франківську відбулося засідання прес-клубу реформ.

Метою його проведення стало оприлюднення новацій та новел, зумовлених реформуванням Міністерства юстиції України.

Як зазначив під час дискусії керівник Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Микола Станіщук, у рамках реформування системи українського судочинства більш доступнішими для громадян стануть послуги Міністерства юстиції. Наразі вже запроваджено онлайн-сервіси, завдяки яким, не виходячи з дому, можна замовити будь-яку адміністративну послугу, зокрема, електронний цифровий підпис, отримати доступ до державних реєстрів юридичних та фізичних осіб, державну реєстрацію актів цивільного стану. Новацією є також видача свідоцтв про народження дитини у полових відділеннях лікарень м. Івано-Франківська. Проте згодом планується запровадження  такої послуги в усіх районних центрах.

«Функціонування кабінету електронних адміністративних сервісів, окрім зручності та ощадності, також мінімізує ризики існування корупції під час отримання довідок чи дозволів, оскільки не потребує живого спілкування між заявником та виконавцем», - наголосив він.

Невдовзі, за його словами, на Прикарпатті буде ліквідовано 17 територіальних управлінь юстиції та звільнено 37 працівників. Замість застарілих органів юстиції створять 16 бюро з надання безоплатної правової допомоги населенню, які й надаватимуть будь-які консультації правового характеру. Сьогодні такі центри вже діють у Івано-Франківську, Калуші та Коломиї.

«Створення бюро значно спростить доступ до адвокатів громадян пільгових категорій, зокрема, осіб із числа малозабезпечених, інвалідів, учасників АТО та  переселенців, - розповів Михайло Євчук. – Зважаючи на те, що не всі мешканці області мають можливість звернутися в бюро, у зв’язку з їх проживанням у віддалених районах, розвиток розгалуженої системи існування таких установ зумовить можливість отримання прикарпатцями гарантованої правової допомоги».

За час функціонування центрів їхніми послугами скористалися близько семи сотень жителів області, 40 відсотків  з яких були із числа малозабезпечених сімей, 43 – особи, які мають інвалідність. Предметом звернення були соціальні та житлово-побутові питання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #надання правової допомоги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...