• Головна
  • У Мінекономрозвитку пояснили, чому ціни на бензин в Україні не падають
14:20, 28 березня 2016 р.

У Мінекономрозвитку пояснили, чому ціни на бензин в Україні не падають

Ціни на бензин в Україні не знижуються на фоні падіння світових цін на нафту через влив ряду внутрішніх чинників.

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України у відповідь на звернення народного депутата від Прикарпаття Юрія Дерев'янка, пише 0342.ua.

"На сьогодні державне регулювання цін на нафтопродукти не запроваджено. Оператори ринку нафтопродуктів визначають ціни самостійно, під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх чинників ринку", - йдеться у відповіді.

Перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Юлія Ковалів підкреслює, що Україна являється нетто-імпортером нафти та нафтопродуктів з урахуванням низького обсягу власного видобутку та виробництва енергоресурсів, що із року в рік знижується.

Оператори ринку нафтопродуктів визначають ціни самостійно, під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх чинників ринку

"Не зважаючи на зростання частки імпортних нафтопродуктів у структурі кінцевого постачання протягом 2012-2015 років в цілому відбувається зниження імпорту нафтопродуктів як у вартісному, так і фізичному вимірі, що частково пов'язано з переорієнтацією на інші види палива, зокрема скраплений газ", - зазначають в міністерстві.

В документі сказано, що теоретично здешевлення нафти повинно було б відобразитись на здешевленні нафтопродуктів в країні.

"Але адекватного здешевлення нафтопродуктів зменшенню світової ціни на нафту не відбувається через плив ряду інших чинників", - йдеться у відповіді першого замміністра.

Зокрема, такі чинники, це:

1. Суттєве знецінення гривні;
2. Логістичні та фінансові проблеми в умовах повномасштабних військових дій на сході країни, що змушує перевізників закладати ризики в ціну;
3. Збереження очікувань економічних агентів щодо девальвації курсу гривні, що змушує товаровиробників закладати ризики у ціну.
4. Податкове навантаження, зокрема збільшення акцизного податку.

"У майже всіх країнах також не спостерігається адекватного зниження внутрішніх цін на нафтопродукти відповідно світовим цінам", - зазначили в міністерстві.

Повідомляється також, що Міненерговугілля з метою стабілізації ринку пального в Україні і недопущення зростання цін на нафтопродукти розробило та направило до центральних органів виконавчої влади проект постанови Кабміну "Про затвердження переліку життєво необхідних імпортних товарів", до якого включено, зокрема, нафту та нафтопродукти.

За інформацією Антимонопольного комітету, в структурі вітчизняного ринку нафтопродуктів частка імпорту бензинів та дизельного пального орієнтовно складає 80%. Повідомляється, що в Україну пальне імпортує близько 140 суб'єктів господарювання, найбільшими з яких є ТОВ "ВОГ Рітейл", ТОВ "БЕК-Україна", ПП "ОККО-Бізнес Контракт", ПАТ "Укртатнафта", ТОВ "Західна нафтогазова компанія."

У відповіді на звернення депутата повідомляється, що станом на 19.01.2016 ціни на бензин марки А-95 коливались в межах від 18,00 грн/л до 20,99 грн/л.

Повідомляється також, що з метою запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринках моторних бензинів, дизельного пального АМКУ 2.09.2015 надав обов'язкові рекомендації найбільшим компаніям щодо встановлення роздрібних цін на на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко звернувся до прем'єра Арсенія Яценюка з проханням перевірити інформацію про необґрунтоване підвищення цін на бензин в Україні під час суттєвого падіння світових цін на нафту та вжити заходів з метою врегулювання й встановлення справедливих цін на автомобільне паливо на всіх АЗС України.

Раніше Дерев'янко заявив, що ціни на бензин в Україні значно завищені, що свідчить про зговір на найвищому рівні, який відбувається під прикриттям Уряду та Антимонопольного комітету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #пальне #ціни #нафта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...