• Головна
  • Медицину Івано-Франківська визнали найкращою
14:42, 20 лютого 2012 р.

Медицину Івано-Франківська визнали найкращою

Щороку в сфері охорони здоров’я відбувається своєрідне підведення підсумків. Існує ряд рейтингових показників, за якими і визначають кращі медичні заклади того чи іншого регіону. Цього року на перше місце вийшла галузь охорони здоров’я міста Івано-Франківська, а саме поліклініки, стаціонари лікарень, пологовий будинок та станції швидкої допомоги.

«Уже на протязі чотирьох років, з того часу, як я став головним лікарем Івано-Франківська, ми прикладали максимум зусиль для того, щоб у нас покращилася дитяча народжуваність, зменшилася смертність, знизилися показники по захворюванню на туберкульоз. Ще чотири роки тому охорона здоров’я міста по рейтингу була на 12 місці,  уже за перший рік моєї роботи – на 8-му. Минулого року ми піднялися на 4 місце, а цього року стали лідерами», ­– розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

Серед рейтингових показників, які власне і визначають рівень розвитку медичної сфери того чи іншого регіону, народжуваність і смертність, кількість людей з інвалідністю, кількість хворих на туберкульоз та на онкозахворювання, кількість медикаментів, які виділяють на душу населення, нові технології, які з’являються у медичних закладах, тощо.

«На протязі цих років ми не даремно працювали і на сьогоднішній день дуже приємно бачити позитивний результат: втілення нових технологій, відкриття нових відділень, зокрема штучної нирки, відділення малоінвазивної хірургії, покращені умови перебування пацієнтів у пологовому будинку, відкриття дитячої реанімації.

Ми стараємося забезпечити кращу доступність нашого пацієнта до лікаря, до медицини. Важливими є і ті інновації, які ми запровадили на «швидкій». Мова про карети швидкої медичної допомоги, які були закуплені чотири роки тому і які, тільки на одному пальному, зекономили за цей час майже 2 млн. бюджетних коштів і врятували понад 1,5 тис людей, яким вчасно надали медичну допомогу», – каже Тарас Масляк.

«На засіданні колегії «Про діяльність органів і закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області в 2011 р. та завдання на 2012 рік та перспективу», аналізуючи ті чи інші показники, також позитивно згадували медицину Івано-Франківська, –  розповідає заступник головного лікаря міста Володимир Вовчук. – Протягом останніх років ми зуміли покращити наші діагностичні підрозділи, закупили багато нового обладнання, постійно контролювали робочий процес, проводили кожні три місяці наради по підсумках роботи. Це давало можливість оперативно вказати головному лікарю того чи іншого медичного закладу на недоліки і якомога скоріше виправити їх».

Без сумніву, запевняють медики, зроблено не усе і у них є дуже багато планів, які втілюватимуть у життя уже найближчим часом. Плани стосуються насамперед урядової програми реформування охорони здоров’я і медики Івано-Франківська мають свої напрацювання, свої бачення цієї програми, ролі сімейного лікаря, лікаря загальної практики.

«Дуже приємно, що у порівнянні з попередніми роками, скарг на медичну сферу у нас зменшилося втричі. Хотілося б, звісно, щоб мешканці Івано-Франківська стовідсотково були забезпечені медикаментами, хотілося б, щоб були комфортніші палати, але якщо ми будемо працювати і нам не заважатимуть, допомагатимуть і розумітимуть, що у державі найцінніше – це здоров’я людини, що саме воно є основним багатством, тоді ми зможемо багато чого досягнути і втілити усе, що лише в наших силах», – каже головний лікар міста Тарас Масляк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...