12:45, 25 квітня 2016 р.
Які соціальні послуги надають для безхатьків Івано-Франківська
Будинок нічного перебування діє в Івано-Франківську з кінця 2006 року і основним завданням його є зменшення кількості осіб, які ночують на вулиці.
„В першу чергу будинок нічного перебування користується Законом України про надання соціальних послуг. Згідно Закону, соціальні послуги надаються на умовах добровільності. Тобто змусити людину отримувати такі послуги не можна. Ми можемо провести інформаційно-роз’яснювальну роботу, можемо розповісти про заклад, розповісти про те, які послуги надаємо, можемо запросити людину до будинку нічного перебування, але змушувати її примусово приходити до закладу ми не маємо права, оскільки це обмеження прав людини”, – розповідає директор закладу Іван Боберський.
На базі будинку нічного перебування діє структурний підрозділ – центр обліку, основним завданням якого є виявлення та ведення обліку бездомних. Це відбувається під час соціального патрулювання. До групи фахівців, які здійснюють соціальне патрулювання, можуть входити різні соціальні служби, працівники служби у справах сім’ї, дітей і молоді, патрульна поліція, представники закладів охорони здоров’я. Наразі патрулюють тільки працівники будинку нічного перебування, спільно з патрульною поліцією.
Якщо на вулиці виявляють людину без місця проживання, соціальний працівник пропонує допомогу, розповідає про соціальний заклад, дізнається про життєву ситуацію і про те, яка допомога необхідна.
Так, якщо людині потрібна негайна медична допомога, соціальні працівники викликають „швидку”, яка надає допомогу на місці або ж відвозить людину до медичного закладу. Проте до будинку нічного перебування безхатьків доставити не можуть. Якщо утримувати людину проти її бажання, це буде розцінюватися, як незаконне позбавлення волі.
„В будинку нічного перебування надають різні послуги. Зокрема – соціально-побутові, а це розміщення людини на ніч, прання одягу, дезкамера. Ми налагодили співпрацю з різними благодійними фондами, які харчують наших підопічних. Допомагаємо також з направленням до медичних закладів для виявлення різних захворювань. Також тут надають послугу, яка називається – представництво інтересів. Це юридичні послуги, виготовлення документів, відновлення групи інвалідності, влаштування до будинку-інтернату, пошук родичів і налагодження контактів з ними. Ми співпрацюємо з центом зайнятості, шукаємо для безпритульних роботу.
Головне – аби людина хотіла, аби їй допомогли. Якщо ж вона цього не хоче, ми можемо тільки переконувати, але не змушувати”, – наголошує Іван Боберський.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...